Procedura korzystania z telefonów komórkowych

i innego sprzętu elektronicznego

przez uczniów  Szkoły Podstawowej nr 13 im. Jana Brzechwy w Płocku

1. Uczniowie przynoszą do szkoły telefony komórkowe ( lub inny sprzęt elektroniczny) na własną odpowiedzialność i za zgodą rodziców/opiekunów prawnych.
  2. Telefon podczas pobytu ucznia w szkole może być włączony, ale musi być wyciszony i schowany.
  3. Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za: zniszczenie, zagubienie lub kradzież sprzętu przyniesionego przez uczniów.
  4. Użycie przez ucznia telefonu komórkowego podczas zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych w szkole możliwe jest tylko po uzyskaniu zgody nauczyciela prowadzącego zajęcia.
  5. Użycie przez ucznia telefonu komórkowego podczas przerw  możliwe jest tylko po poinformowaniu nauczyciela/wychowawcy w ramach niezbędnego kontaktu z rodzicem/ opiekunem prawnym ( rozmowa lub sms).
  6. Niedopuszczalne jest nagrywanie i fotografowanie za pomocą telefonów i innych urządzeń elektronicznych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły bez ich zgody.
  7. W czasie pobytu  w szkole zabronione jest :
  • granie w gry
  • przeglądanie zdjęć i filmów
  • nagrywanie lub w jakikolwiek inny sposób utrwalanie przebiegu zajęć bez zgody nauczyciela prowadzącego te zajęcia
  • nagrywanie dźwięku
  • wykonywanie zdjęć pomieszczeń szkoły
  1. Dopuszcza się możliwość korzystania z telefonu komórkowego i innych urządzeń elektronicznych podczas wycieczek szkolnych.
  2. Naruszenie przez ucznia zasad używania telefonów komórkowych  lub  innych urządzeń elektronicznych na terenie szkoły spowoduje przekazanie wyłączonego urządzenia do depozytu u dyrektora szkoły na czas zajęć lekcyjnych.
  3. W przypadku, gdy sytuacja powtórzy się , uczeń ma zakaz przynoszenia telefonu i innych urządzeń elektronicznych do szkoły. Po kolejnej niesubordynacji uczniowi zostanie obniżona ocena zachowania.
  4. W przypadku, kiedy telefon lub inne urządzenie elektroniczne zostanie wykorzystane do utrwalenia zachowań agresywnych, demoralizujących lub wskazujących na stosowanie przemocy psychicznej przez ucznia wobec innej osoby spowoduje zabranie wyłączonego urządzenia do depozytu u dyrektora szkoły. Po odbiór urządzenia zgłaszają się rodzice/ prawni opiekunowie. Zostają oni zapoznani z przebiegiem zdarzenia i poinformowani  o konsekwencjach.
  5. Wszelkie przejawy permanentnego łamania zasad współżycia społecznego w szkole mogą być traktowane jako przejaw demoralizacji i skutkować skierowaniem sprawy do sądu rodzinnego.