• Polityka prywatności

  Polityka prywatności

  Zgodnie z art. 13 ust.1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady ( UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE ( ogólne rozporządzenie o ochronie danych), informuję:

  ·        Administratorem  danych osobowych jest Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 13 im. Jana Brzechwy w Płocku;

  ·        Szkoła Podstawowa Nr 13 im. Jana Brzechwy w Płocku gromadzi i przetwarza dane osobowe na podstawie i w granicach prawa, w szczególności prawa oświatowego, kodeksu pracy i  zadań statutowych;

  ·        Celem przetwarzania danych jest rekrutacja uczniów do szkoły, realizacja obowiązku szkolnego, zadań statutowych szkoły, zawieranie i wykonanie umów dotyczących kształcenia i nauczania w szkole;

  ·        Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji spraw, a po tym okresie dla celów i przez czas oraz w zakresie wymaganym przez przepisy prawa;

  ·        Odbiorcami administrowanych danych mogą być podmioty upoważnione na podstawie prawa ( np. sądy, organy) oraz instytucje świadczące usługi na podstawie umowy powierzenia przetwarzania danych w zakreślonym umową zakresie;

  ·        Szkoła nie udostępnia danych innym osobom  poza ustawowo uprawnionym lub właściwym do rozpatrzenia  wnoszonych spraw;

  ·        Dane nie są przekazywane do państwa trzeciego;

  ·        Dane nie podlegają profilowaniu;

  ·        Osobie której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie ;

  ·        Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo wniesienia skargi do PUODO, jeżeli uzna że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych  z dnia 27 kwietnia 2016r. lub przepisów krajowych w tym zakresie.

 •   - Obrazek 1   - Obrazek 2   - Obrazek 3  - Obrazek 4

                   Uczniowie naszej szkoły wzięli udzial w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy" organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Spolecznego. Celem konkursu bylo promowanie wsród uczniów szkół podstawowych z terenow wiejskich pozytywnych zachowań zwiazanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego.   

             Dziś naszą szkołę odwiedził kierownik Placówki Terenowej w Płocku, Pan Roman Lutomierski, aby osobiscie wreczyć nagrodę uczennicy klasy IV Aleksandrze Kozłowskiej za zajecie III miejsca. Serdecznie gratulujemy.

 • Piknik Europejski

          Piknik Europejski - Obrazek 1      Piknik Europejski - Obrazek 2      Piknik Europejski - Obrazek 3     

              W dniu 12 maja 2018 roku wzięliśmy udział w XX Pikniku Europejskim w Płocku. Nasza szkoła prezentowała Grecję. 

      Przygotowaliśmy się do parady: dzieci z klas młodszych swoim ubiorem nawiązywały do barw greckiej flagi i demonstrowały litery greckiego alfabetu, natomiast uczniowie klas starszych prezentowali ubiory noszone w starożytności  oraz postacie znane z greckiej mitologii.

      Przygotowaliśmy także kram na Starym Rynku: była grecka muzyka, koreczki z greckimi oliwkami i serem oraz słynny grecki sos. W końcowej części pikniku uczennice z klasy siódmej zaprezentowały na scenie grecki taniec zorba sirtaki.

     Oczywiście w naszej szkolnej rodzinie nie mogło zabraknąć rodziców, którzy razem za nami bawili się podczas pikniku.

 • Rowerowy Maj

  Rowerowy Maj

           Rowerowy Maj - Obrazek 1       Rowerowy Maj - Obrazek 2   Rowerowy Maj - Obrazek 3

                   W tym roku szkolnym nasza szkoła włączyła się w akcję Rowerowy Maj.

     Jest największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów i szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. 

   

 • Rocznica Ustalenia Konstytucji 3 Maja

   

  Rocznica Ustalenia Konstytucji 3 Maja - Obrazek 1  Rocznica Ustalenia Konstytucji 3 Maja - Obrazek 2  Rocznica Ustalenia Konstytucji 3 Maja - Obrazek 3

              W dniu 25 kwietnia odbyła  się w naszej szkole akademia z okazji

   227 Rocznicy Uchwalenia Kostytucji 3 Maja.

     Uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Anety Zwick zaprezentowali montaż słowno - muzyczny.

  Akademię rozpoczeliśmy hymnem narodowym.

   

 • Dzień Ziemii

   

                Dzień Ziemii - Obrazek 1            Dzień Ziemii - Obrazek 2

             W dniu 20 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się krótki apel nawiązujący do ważnego święta jakim jest Dzień Ziemii.

      Uczniowie z klasy piątej i szóstej pod opieką pani Doroty Pilitowskiej przygotowali inscenizację słowno - muzyczną, podczas której zachęcali do wykazywania szczególnej dbałości o naszą planetę Ziemię.

   

 • Spotkanie z panem Zbigniewem Pawłowskim

   

                  Spotkanie z panem Zbigniewem Pawłowskim - Obrazek 1         Spotkanie z panem Zbigniewem Pawłowskim - Obrazek 2                Spotkanie z panem Zbigniewem Pawłowskim - Obrazek 3

        W dniu 19 kwietnia odwiedził naszą szkołę pan Zbigniew Pawłowski w ramach rocznicy 100 lecia Niepodległej.

      Na drugim już spotkaniu z nami zaprezentował nam koszulki naszych piłkarzy, w których występowali w przeciągu nastu lat reprezentując nasz kraj na różnego rodzaju turniejach. Jako modelki wystąpiły uczennice z klasy szóstej i siódmej.

                Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie.

 • Dzień Czekolady

            

                      Dzień Czekolady - Obrazek 1      Dzień Czekolady - Obrazek 2        Dzień Czekolady - Obrazek 3

               To co nam wyszło przedstawia my na zdjęciach. Prawda, że nasze czekolady wyglądają pysznie? Ten dzień wykorzystaliśmy także by zwiedzić nasze piękne miasto.  Niezmiennie uwielbiana na całym świecie od ponad 200 lat, w coraz bardziej wymyślnych odsłonach: to już nie tylko ciastka, batony czy lody, ale również mydło czy nawet masaż. Trudno się dziwić temu szaleństwu – w końcu czekolada w bardzo długo czekało na światowe odkrycie.

                     W tym roku 12 kwietnia to Dzień Czekolady, dlatego wybraliśmy się z klasą III do Manufaktury Czekolady by spróbować tego pysznego napoju oraz własnoręcznie wykonać kolorowe tabliczki.

                   

                              Dzień Czekolady - Obrazek 4     Dzień Czekolady - Obrazek 5

 • Dzień otwarty

   

              W dniu 17 marca 2018 roku w naszje szkole odbył się Dzień Otwarty. Można było obejrzeć przedstawienie pt. "Powitanie wiosny" przygotowane przez uczniów k. IV-VII pod opieką pani Agnieszki Stawickiej. Zajęcia dla kandydatów do klay I i zeróweczki przygotowały panie: Joanna Trzaska i Katrzyna Hoppe. Były także pokazy chemiczne przygotowane przez pana Marcina Komorowskiego, pokazy fizyczne, które prezentowała pani Marta Smug. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zajęcia samodzielnego wykonania slajmów przygotowane przez panią Anitę Marczak. Odbył się także kiermasz wielanocnych palemek. 

          Finał dnia otwartego odbył się na dworze, gdzie wszyscy, pod nadzorem Ochotniczej Starży Pożarej z Trzepowa przyglądali się spaleniu marzan. 

                                  Oj działo się, działo. Zapraszamy za rok.

 • - Obrazek 1 

  Szkoła Podstawowa nr 13

  im.Jana Brzechwy

  09 – 402 Płock

  ul.Sierpecka 15

  tel./ fax. (024) 262 -96-13

  e-mail: sp13.plock@gazeta.pl

   

   

  ZAPRASZAMY

  wszystkich uczniów

  na Dzień Otwarty Szkoły

  połączony z powitaniem Wiosny

  dnia 17 marca ( sobota)

  w godzinach 10.00-12.00

   

  Przewidujemy liczne atrakcje!

  Ø przedstawienie “PowitanieWiosny

  Ø konkursy

  Ø pokazy

  Ø poczęstunek

  Ø kiermasz palemek

  Ø prezentacja kukieł Marzanny

  Ø i inne niespodzianki

   

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

 • Walentynki

           Walentynki - Obrazek 1  Walentynki - Obrazek 2  Walentynki - Obrazek 3

                      W dniu 14 lutego odbyły się w naszej szkole Walentynki - czyli obchody Święta Zakochanych.

              Klasa VI pod opieką pana Jacka Portalskiego przygotowała krótką inscenizację przedstawiającą dylematy Zakochanych ludzi i zwierząt. Była także poczta walentynkowa. Nasze "Listonoszki" rozdały przygotowane wcześniej walentynki.

                                                              Walentynki - Obrazek 4

 • Światowy Dzień Radia

   Światowy Dzień Radia - Obrazek 1   Światowy Dzień Radia - Obrazek 2  Światowy Dzień Radia - Obrazek 3

                     W dniu 13 lutego 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Radia. Jest to Święto obchodzone od 2012 roku z inicjatywy Hiszpanii, proklamowane przez UNESCO na 36 Sesji Konferencji Generalnej UNESCO 3 listopada 2011 roku.

       W tym dniu na długiej przewie słuchaliśmy muzyki radiowej. Ponieważ był to także ostatni dzień karnawału to muzyka i taneczny nastój ogarnął naszą społeczność szkolną. Wszyscy świetnie się bawili, śpiewali. Przerwa minęła bardzo szybko!!!

                                                    Światowy Dzień Radia - Obrazek 4

 • Dyskoteka karnawałowa

          Dyskoteka karnawałowa - Obrazek 1    Dyskoteka karnawałowa - Obrazek 2      Dyskoteka karnawałowa - Obrazek 3

      W dniu 8 lutego przyjechało do nas kino objazdowe z filmami: dla kl. O - III "Mały Książe"  i dla kl. IV-VII "Jak wytresować smoka 2".

    Po prelekcji filmów odbył się bal karnawałowy dla uczniów kl. O-III a następnie dyskoteka karnawałowa dla uczniów kl. IV-VII.

                Wszyscy świetnie się bawili. Zrówno młodsze jak i starsze dzieci przygotowały sobie super stróje na bal i dyskotekę. 

       Dyskoteka karnawałowa - Obrazek 4      Dyskoteka karnawałowa - Obrazek 5    Dyskoteka karnawałowa - Obrazek 6

 • Apel podsumowujący wyniki nauczania w I półroczu

    Apel podsumowujący wyniki nauczania w I półroczu - Obrazek 1  Apel podsumowujący wyniki nauczania w I półroczu - Obrazek 2 Apel podsumowujący wyniki nauczania w I półroczu - Obrazek 3                                                                         

    W dniach 12.01.2018 i 07.02.2018 odbyły się apele podumowujące wyniki nauczania w I półroczu roku szkolnego 2017/18. 

         Na pierwszym wręczono dyplomy i odznaki wzorowego ucznia dla: Emiliana Sz. z kl.I, Dawida G., Jakuba J. i Julity T.  z kl. II oraz Julii Sp. i Julii St. z kl. III oraz  wyróżniono uczniów z najwyższymi średnimi w szkole z kl. IV -VII. Wręczono także dyplomy dla laureatów konkursów przedmiotowych.

       Natomiast w lutym wręczono listy gratulacyjne Prezydenta Miasta Płocka i gratyfikacje pieniężne dla sześciu stypendystów z najlepszymi średnimi w szkole: Natalii G. i Kaliny K. z kl. IV, Oliwii G. z kl. V, Amelii G. i Radosława G. z kl. VI oraz Maji K. z kl. VII oraz jedno stypendium sportowe dla ucznia kl. VI Błażeja Sz. .

               Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w II półroczu. 

                                     Apel podsumowujący wyniki nauczania w I półroczu - Obrazek 4

 • Wizyta uczniów kl. III w Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzepowie

           Wizyta uczniów kl. III w Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzepowie - Obrazek 1      Wizyta uczniów kl. III w Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzepowie - Obrazek 2      Wizyta uczniów kl. III w Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzepowie - Obrazek 3

  7 lutego wybraliśmy się do pobliskiej remizy i odwiedziliśmy Ochotniczą Straż Pożarną w Trzepowie.

  Poznaliśmy pracę strażaków.

  Mogliśmy poznać sprzęt, którego używają podczas interwencji.

  Nawet zajrzeliśmy do środka wozu strażackiego.

  Było suuuper!

  Wizyta uczniów kl. III w Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzepowie - Obrazek 4

 •         - Obrazek 1   - Obrazek 2

              W dniu 14 stycznia 2018 roku uczniowie z klasy VII wraz z opiekunka panią Agnieszką Stawicką już drugi raz wzięli udział w 26 Finale WOŚP którego celem było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

       Ola Gorczyca, Oliwia Gutkowska, Ewelina Bolczak, Oliwia Sawa, Syntia Wysocka, Oliwia Piechocińska, Dominik Gutkowski i Michał Rosiński zebrali łącznie 2052,46zł.  W akcję włączyli się także rodzice. 

                                            - Obrazek 3

 • Bezpieczne ferie zimowe

  BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

  Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

  Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną.
  Pamiętajmy jednak, że podstawą miło i przyjemnie spędzonego wolnego czasu jest zdrowy rozsądek i ostrożność! Oto kilka zasad, które warto zapamiętać!

  • Nie zjeżdżajmy na sankach w pobliżu drogi oraz zbiorników wodnych; 
  • W czasie zjeżdżania zachowujmy bezpieczną odległość między sankami; 
  • Nie doczepiajmy sanek do samochodu; 
  • Rzucając się śniegiem nie łączmy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieni oraz nie celujmy w twarz drugiej osoby; 
  • Na łyżwach jeźdźmy tylko w wyznaczonych miejscach, nie ślizgajmy się po lodzie na rzece lub stawie.
  • Nie przebiegajmy przez ulicę, nie przechodźmy w miejscach niedozwolonych.
  • Bądźmy widoczni na drodze.
  • Nie strącajmy zwisających z dachów sopli.
  • Pamiętajmy o zdrowym odżywianiu.
  • Ubierajmy się odpowiednio do temperatury panującej na dworze.
  • W wolnym czasie przebywajmy na świeżym powietrzu, dbajmy o aktywność fizyczną.
  • Nie zapominajmy o podstawowych zasadach higieny.
  • Unikajmy kontaktu z osobami chorymi.
  • W przypadku wystąpienia objawów choroby zgłośmy się do lekarza.

  Wspaniałej zimowej pogody 
  i aktywnego, bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii  
  życzy wszystkim uczniom

  Dyrektor

  i Rada Pedagogiczna

  Szkoły

 • Jasełka szkolne

  Jasełka szkolne - Obrazek 1  Jasełka szkolne - Obrazek 2 Jasełka szkolne - Obrazek 3

           "Niebo na ziemi" 22 grudnia 2107 roku w naszej szkole odbyły się Jasełka pod tytułem: "Niebo na ziemi". Przedstawieciele klas IV - VII pod kierunkiem p.Małgorzaty Tomczak we współczesnej wersji przedstawili w jaki sposób dziś Pan Bóg poszukuje człowieka. Aktorzy ukazali również, że najdalszą drogą jest podróż do ludzkiego serca. Święta Bożego Narodzenia pozwalają jednak przełamać wszelkie spory i gniewy. Docierają do człowieka, znajdują go w jego konkretnej sytuacji i czynią tym samym niebo na ziemi. Ukazana przemiana bohaterów dokonująca się w Wigilię Narodzenia Jezusa wniosła dużo nadziei i optymizmu. Na zakończenie przedstawienia Maryja złożyła wszystkim życzenia dobrego i głębokiego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.

       Po zakończeniu Jasełek wszyscy uczniowie tradycyjnie udali się na rekolekcje adwentowe do pobliskiego Kościoła.  

 • Projekt kl. VII

  „Deutsch hat Klasse”    Projekt kl. VII - Obrazek 1

  Projekt klasy 7a z języka niemieckiego
   

  Klasa to miejsce, w którym nauczyciele i uczniowie spędzają większą część dnia. To miejsce nauki, ale nie tylko. To tutaj nawiązuje się przyjaźnie, dyskutuje, podejmuje decyzje. Klasa jest czymś więcej niż miejscem przekazywania wiedzy. Z tego powodu uczniowie klasy 7a rozpoczęli projekt Goethe Institut- „ Deutsch hat Klasse”- „Niemiecki ma klasę”.

  Projekt polega na aranżacji przestrzeni lekcyjnej poprzez działania uczniów i przekształcenie pracowni w przestrzeń przyjazną do nauki języka niemieckiego

  Wymaga on wspólnego wypracowania pomysłów, podjęcia wielu decyzji, znalezienia konsensusu i dokonania podziału pracy. Wymaga on także udziału wielu osób, które pomogą zrealizować i urzeczywistnić podjęte założenia, na co uczniowie klasy 7a bardzo liczą.

  Udział w konkursie ma na celu uwrażliwienie młodego człowieka, nauczenie go podejmowania decyzji, pracy w zespole, działania, wzmożenie poczucia odpowiedzialności oraz zachęcenie do nauki  niemieckiego, który jest głównym językiem projektu.

  Klasa 7a rozpoczęła pracę pełną parą 07.11 tworząc bank pomysłów do zrealizowania.

  18.12 naszą szkołę odwiedziła Pani Monika z Goethe Institut, która poprzez czterogodzinne warsztaty uświadamiała uczniom jak trudne jest podejmowanie właściwych decyzji i jak ważna jest współpraca,  oraz dobra organizacja, aby osiągnąć sukces. Uczniowie zagrali w grę podczas której wcielili się w role rodziców, nauczycieli oraz dyrekcji szkoły w „ Zielonej Górze” Mieli rozwiązać problem, znaleźć pieniądze i najlepszy sposób na stworzenie szkolnego sklepiku.

  Wszyscy bardzo się zaangażowali i świetnie się bawili, czego dowodzą uśmiechy na zdjęciach.

  Jednak to dopiero początek przygody z projektem. Bardziej świadomi, zgrani i zaangażowani niedługo podejmiemy kolejne wyzwanie.

     Zdjęcia można obejrzeć w albumie fotograficznym

 • Życzenia

  Życzenia - Obrazek 1Życzenia - Obrazek 2

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 13 im. Jana Brzechwy w Płocku
  Płock 09-402
  ul.Sierpecka 15
 • (024) 262-96-13

Galeria zdjęć