• Wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Płocka

    

        W dniu 18 października 2017 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2, przy ul. Lasockiego odbyły się obchody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Były podziękowania i nagrody prezydenta dla pracujących w płockiej oświacie.

       Ztej okazji prezydent wręczył 65 nagród II stopnia płockim nauczycielom. Wsród tego zaszczytnego grona docenionych i wyróżnionych nauczycieli znalazła się nauczycielka z naszej szkoły pani Agnieszka Stawicka. Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych!

                                             

 •                

       Od 31 sierpnia 2014 roku każdy pieszy, poruszajacy się po zmierzchu po drodze, poza obszrem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy.

        W związku z tym Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie jak i Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Publicznego w porozumieniu z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, Policją i Strażą Miejską prowadzą kampanię "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny".

         W ramach tej kampanii przedstawiciele w/w instytucji odwiedzili uczniów kl. I i II. Omówili rodzaje zagrożeń i wręczyli elementy odblaskowe.

 • Podziękowania

   

          W sobotę 30 września pracownice firmy Levi Straurs w Płocku z inicjatywy pani Wioletty Piekart w ramach wolontariatu sadziły rośliny na terenie naszej szkoły i wykonywały prace porządkowe. 

         Dyrekcja w imieniu całej społeczności szkolnej, serdecznie dziękuje za pracę na rzecz szkoły i przemiłą atmosferę!

                                          

 • Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

          W dniu 12 października 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie z klasy III i VII pod kierunkiem pani Joanny Trzaskiej przygotowały  wiersze i piosenki, scenkę oraz  "przenieśli" nauczycieli i pracowników szkoły na  słoneczną plażę. Wszystkim akademia bardzo się podobała.

          Podczas uroczystości pani Dyrektor przekazała gratulacje pani Agnieszce Stawickiej, która otrzyma z rąk pana Andrzeja Nowakowskiego  nagrodę Prezydenta Miasta Płocka za swoją pracę. Pani Dyrektor wręczyła także nagrody Dyrektora Sp13 pani Małgorzacie Bielskiej i pani Dorocie Pilitowskiej oraz pani Bożenie Patora i pani Ilonie Piotrowskiej. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!

            

 • XII Biegi Przełajowe o puchar Dyrektora SP13

  04.10.2017

                     

        W dniu 4 października 2017 roku w naszej szkole już po raz XII odbyły się Międzyszkolne Biegi Przełajowe o puchar Dyrektora SP13 im. Jana Brzechwy w Płocku. 

      Tradycją staje się juz coraz większa liczba uczestników, z czego bardzo się cieszymy. Wszyscy zawodnicy pokazali ducha walki. Po skończonych biegach, "jak tradycja każe" wszyscy zjedli kiełbaski z grilla. 

      Pani Dyrektor wręczyła puchary, medale i dyplomy dla zwycięzców. Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!!

     Bardzo się cieszymy, że jeden z pucharów został w naszej szkole.

  Brawo I miejsce  Błażej Sztuczka kl. VI !!!

  IV miejsce Oliwia Gajewska z kl. V

  IV miejsce Olga Rutkowska z kl. V

  V miejsce Natalia Szpalerska z kl. V

  VI Oliwia Gutkowska z kl. VI

   Jeszcze raz serdeczne gratulacje!!!!     

                      

 • XVIII JESIENNY BIEG PRZEŁAJOWY W RADZANOWIE

  21.09.2017

   

        W dniu 21 września 2017 roku uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w XVIII JESIENNYM Biegu Przełajowym na Mazowszu Radzanowo 2017.

               Przywieźli do szkoły puchary, medale i dyplomy.

                    I tak w swoich kategogiach wiekowych z podziałem na dziewczynki i chłopców uczniowie zajęli:

  I miejsce Julia Stawicka kl. III     

  I miejsce Julita Trzaska kl. II   

  II miejsce Błażej Sztuczka kl. VI    

  IV miejsce Oliwia Gajewska kl. V    

  IV miejsce Natalia Olkowicz kl. III  

                     

                                              Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!!

 • Kampania "Serfuję bezpiecznie"

  19.09.2017

   

               W dniu 19 września 2017 roku w  naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach kampanii „Serfuję bezpiecznie”, w których uczestniczyli uczniowie klasy szóstej i siódmej wraz z wychowawcami. Jest to  program edukacyjno-informacyjny, który zrealizuje w Płocku Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka”.

           W trakcie spotkania uczniowie byli uczestnikami „scenki znajomości internetowej”,  podczas której musieli podejmować decyzje za jej bohaterów. Kierowali w ten sposób ich losami , tak jakby kierowali swoimi,  oglądając dalej konsekwencje swoich wyborów. Warsztaty bardzo dobrze przygotowane, angażujące uczniów i ukazujące im niebezpieczeństwo którego „nie widać”. Tematyka warsztatów bardzo ciekawa i omawiająca temat ochrony przed Cyberprzemocą. Nie ma w dzisiejszych czasach uczniów którzy nie korzystają z Internetu, a więc zagrożenie cyberprzemocą jest cały czas obecne w ich życiu.  Dlatego im więcej takich szkoleń, spotkań tym większe prawdopodobieństwo, że uchronimy nasze dzieciaki. Bardzo dziękujemy za warsztaty i prosimy pamiętać o nas w przyszłości. 

        W ramach tej kampanii w sobotę 30 września zostanie przeprowadzone szkolenie dla rodziców oraz gra miejska w której wezmą udział dwie drużyny z klasy VI i VII. 

 • Pielgrzymka do Rostkowa

        

         16 września już po raz piąty uczniowie z naszej Szkoły wybrali się na Pielgrzymkę do Rostkowa – miejsca urodzenia Św. Stanisława Kostki. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie z klasy V - 8 osób, po jednej osobie z klasy III, IV i kl.I. Z wielką radością pokonaliśmy piechotą odcinek około 6 km z Przasnysza do Rostkowa, by tam pod przewodnictwem Ks. Biskupa Mirosława Milewskiego uczestniczyć we Mszy Świętej. Nie zabrakło również wspólnego śpiewu, tańca i doświadczenia wspólnoty, którą tworzyli wszyscy uczestnicy Pielgrzymki – razem było nas około 5,5 tys.

              XXXV Pielgrzymka do Rostkowa  odbyła się pod hasłem: „I poszli za NIM”. Dopisała nam pogoda - za którą szczególnie jesteśmy wdzięczni Bogu. Podczas całego pobytu świeciło słońce, gdy wracaliśmy już padał deszcz. Wszystko odbyło się tak jak miało być: pięknie i wesoło. Warto było. Zapraszamy za rok nie tylko dzieci, ale i rodziców.

   

      

 •                       

            W ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" odwiedził nas Lew Honorek.

  Rozdawał dzieciom odblaski, słodkości no i uściski oczywiście.

  Dziękujemy bardzo i zapraszamy za rok!!!!!

 •         Jeszcze w ubiegłym roku szkolnym nasi uczniowie  pod opieką pani    Małgorzty Bielskiej nagrali krótkie  przedstawienie dla Straży Miejskiej.  

                                          Serdecznie gratulujemy!!!!!!

  Film i komentarz można przeczytać i obejrzeć klikając na link:

  https://www.facebook.com/Akademia-Lwa-Honorka-566656540058623/?hc_ref=ARSWzzF4zKEtVThO6mLoagz4rc8VBuOvfnVO-bzQ8hlKeUGoZ9yzRaNu_EITRdaH88s&fref=nf

  Bezpośredni link do filmu:

  https://www.facebook.com/566656540058623/videos/1562397973817803/

  Zpraszamy do obejrzenia!!!

 • Warszawa, 25 sierpnia 2018 roku

   

  Szanowni Państwo,
  Dyrektorzy Szkół,
  Nauczyciele,
  Rodzice i Uczniowie,

  przed nami początek nowego roku szkolnego 2017/2018. Czas wytężonej, ale także satysfakcjonującej pracy.
  1 września br. rozpoczynamy wprowadzanie nowych rozwiązań w systemie edukacji, które były oczekiwane zarówno przez rodziców, dyrektorów szkół, nauczycieli, jak i samorządowców.

  W roku szkolnym 2017/2018 szczególny nacisk kładziemy na wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego oraz podniesienie jakości edukacji matematycznej, przyrodniczej
  i informatycznej
  . Szczególną uwagę środowiska oświatowego będę chciała zwrócić na wzmocnienie wychowawczej roli szkoły oraz bezpieczne korzystanie uczniów z internetu. Zależy mi również
  na wprowadzeniu doradztwa zawodowego do wszystkich szkół i placówek oświatowych
  oraz na usprawnieniu edukacji włączającej.

  Pracujemy nad nowymi rozwiązaniami w finansowaniu oświaty i w pragmatyce zawodowej nauczycieli.
  Będzie to pierwszy etap zmian porządkujących system finansowania zadań oświatowych.
  Chcemy, aby był on przejrzysty i łatwiejszy w stosowaniu przez samorządy, organy prowadzące, a także dyrektorów szkół i placówek.

  Ścieżka awansu zawodowego będzie powiązana z oceną pracy, a jej długość uzależniona od jakości pracy. Ujednolicony zostanie obowiązkowy, tygodniowy wymiar godzin dla nauczyciela pedagoga, logopedy, psychologa i doradcy zawodowego, a także terapeuty pedagogicznego, z wyjątkiem nauczycieli zatrudnionych w poradniach psychologiczno-pedagogicznych.

  Działania Ministerstwa Edukacji Narodowej będą ukierunkowane na wzmocnienie roli nauczyciela
  i podniesienie jego prestiżu. Wprowadzimy nową formułę doskonalenia zawodowego oraz podwyżki wynagrodzeń.

  Reforma edukacji to proces zaplanowany na wiele lat, ale już dziś pragnę podziękować dyrektorom szkół
  i nauczycielom, którzy od początku brali aktywny udział w jej wdrażaniu i byli blisko uczniów oraz rodziców. Uczestnictwo w ponad 3 tys. szkoleń zawodowych z nowej podstawy programowej jest znakiem
  zaangażowania środowiska nauczycielskiego w proces zmian w polskiej oświacie. Każdego dnia współpracują Państwo nie tylko z uczniami, ale także z ich rodzicami,  wkładając wiele wysiłku, pasji i entuzjazmu
  w nauczanie oraz wychowanie dzieci. Serdecznie za to dziękuję. Życzę wielu sukcesów edukacyjnych
  i satysfakcji z wykonywanej pracy.

  Z okazji zbliżającego się nowego roku szkolnego składam również życzenia wszystkim uczniom,
  aby jak najlepiej wykorzystali nadchodzący czas. Korzystajcie ze wszystkich szans, jakie daje Wam szkoła,
  aby stawać się jeszcze lepszymi i mądrzejszymi ludźmi. Nie bójcie się zadawania pytań i poszukiwania
  na nie odpowiedzi. Nie zrażajcie się niepowodzeniami, bo są one częścią edukacji. Nie zapominajcie również
  o tym, że w trudnych chwilach zawsze możecie liczyć na pomoc ze strony swoich wychowawców i nauczycieli.

  Pragnę podkreślić, jak ważną częścią społeczności szkolnej są rodzice. Zaangażowanie z ich strony stanowi nieocenione wsparcie dla nauczycieli oraz wychowawców. Pomaga w realizacji celów oraz zadań edukacyjno-wychowawczych. Dobra współpraca na linii szkoła–rodzice wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa i ułatwia rozwiązywanie trudnych sytuacji. Życzę rodzicom, aby wspierali rozwój swoich dzieci. Dając im dobry przykład, będą dla nich podporą w trudnych momentach. Jestem przekonana, że taka aktywność szybko przełoży się na liczne sukcesy dzieci.

  Wprowadzanie zmian w systemie edukacji poprzedziło przygotowanie przez samorządy nowych sieci szkół
  i dostosowanie ich do zmienionego ustroju. Dziękuję wszystkim prezydentom, burmistrzom, starostom, wójtom za włączenie się w proces reformowania polskiej oświaty i wspólną troskę o przyszłość młodego pokolenia. Zapewniliśmy finansowe wsparcie samorządów na pokrycie bieżących wydatków związanych
  z wdrażaniem zmian w edukacji. Zagwarantowaliśmy również środki na kolejne lata.

  Dziękuję również całemu środowisku polskiej oświaty za trud wkładany w niezwykle odpowiedzialny proces uczenia i wychowania. Państwa wiedza i zaangażowanie mają nieoceniony wpływ na rozwój młodego pokolenia. Dzięki codziennym wysiłkom uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę i nowe umiejętności, ale mogą także doskonalić swoje talenty. Rozwijając ich pasje i zainteresowania, wpływają Państwo na osobowość
  i charakter młodych ludzi, a to najważniejsze w pracy nauczyciela.

  Życzę powodzenia w nowym roku szkolnym 2017/2018.

  Z wyrazami szacunku

  Anna Zalewska

  Minister Edukacji Narodowej

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

   

  Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie

  Roku Szkolnego 2017/18  w dniu

  4 września (poniedziałek)  o godz. 8:30 !

 • Piknik profilaktyczny z okazji Dnia Dziecka

     

         W dniu 1 czerwca 2017 roku odbył sie w naszej szkole Piknik Profilaktyczny z okazji Dnia Dziecka. Były konkurencje plastyczne, wokalne, taneczne, zręcznościowe przygotowane przez panie: Agnieszkę Stawicką i Małgorztę Bielską oraz sportowe przygotowane przez pana Jacka Portalskiego. Nie zabrakło kiermaszu ciast i wypieków przygotowanych przez nasze cudowne mamy, które jak co roku wspomogły swoje pociechy. Rozstrzygnięte zostały dwa konkursy literacki i plastyczny, na które prace uczniowie przynosili jeszcze przed piknikiem.

        Mogliśmy także obejrzeć występy klas, które przygotowały piosenki z repertuaru piosenki dziecięcej. Było także malowanie buziek. Wszyscy uczniowie otrzymali upominki, a za konkursy dodatkowe nagrody. Wspólnie bawilismy się na płycie boiska i bardzo miło spędziliśmy czas. 

      

           Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym

 • Dzień Rodzinki w klasie II

                           

         W dniu 31 maja 2017 roku uczniowie klasy II wraz z panią wychowawczynią Joanną Trzaska przygotowali dla swoich rodziców przedstawienie słowno - muzyczne. Piękne wiersze i piosenki wyśpiewane dla swoich rodziców z dziecięcą radością, a jednocześnie skupieniem ujmowały za serce. Były także wspólne zabawy i poczęstunek. Wspaniałe spotkanie pełne szczęścia i wzruszeń.

    

 • "Dołącz Do Drużyny" Głosowanie

   

             Zapraszamy do głosowania na naszą szkołę w akcji organizowanej przez Wisłę Płock oraz Sportbonus „DOŁĄCZ DO DRUŻYNY! WSPIERAJ DZIECI Z PŁOCKA.”

         Jeśli zbierzemy 250 głosów, otrzymamy sprzęt sportowy marki adidas.  Szkoła, która zgromadzi najwięcej głosów otrzyma dodatkowo wycieczkę do Warszawy oraz wizytę zawodników Wisły Płock.

        Głosować można do 18 czerwca na stronie sportobnus.pl/szkola. Więcej informacji na stronie www.wisla-plock.pl . Liczymy na Państwa głosy!

                 

 • Wycieczka do Skansenu

   

      

                 W dniu 23 maja 2017 roku uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Stawicką oraz jedną z mam panią Magdalerną G. pojechali na wycieczkę do Skansenu w Sierpcu. Cały dzień spędzili na świeżym powietrzu. Rozpoczęli warsztatami nt " TRADYCYJNE ZAJĘCIA WIEJSKIE – WYRÓB MASŁA " podczas których samodzielnie zrobili masło, które następnie ze smakiem zajadali. Następnie było wspólne zwiedzanie Skansenu. Kolejną atrakcją była jazda w siodle, która dostarczyła wilu emocji.  Na koniec jeszcze jedna atrakcja - wspólne ognisko i zabawa na świeżym powietrzu. Pogoda dopisała, humory także. Bardzo miło spędziliśmy czas.     

        

 • Spotkanie z Wirtuozem

   

         

                W dniu 18 maja 2017 roku uczestniczyliśmy w koncercie Wirtuoza, który prezentował muzykę dla młodzszych i starszych pokoleń. Słuchalismy muzyki filmowej, rozrywkowej,  poznaliśmy min. instrumenty dęte drewniane, gitary, ich budowę oraz charakterystyczne brzmienie. Uczniowie wzieli udział w konkursach i otrzymali nagrody. Bardzo dziękujemy!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 13 im. Jana Brzechwy w Płocku
  Płock 09-402
  ul.Sierpecka 15
 • (024) 262-96-13

Galeria zdjęć