• Życzenia

 • Andrzejki 2017

             

         W dniu 29 listopada z okazji Andrzejek odbyła się w naszej szkole projekacja filmów dla dzieci z młodszych i starszych klas oraz dyskoteka andrzejkowa.  W dniu 30 listopada natomiast były zabawy i wróżby andrzejkowe. To oczywiście taka tradycja, dlatego wszystkie wróżby traktujmy tylko jako dobrą zabawę.

       W tym dniu można było także kupić ciasteczko z wróżbą i wspomóc tym samym akcję PCK w naszej szkole.

 • Dzień Pluszowego Misia 2017

                       

                      W dniu 24 listopada 2017 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowgo Misia. Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary. 

        Nasi uczniowie przynieśli swoich milusińskich i "posadzili" w szkolnych ławach.

 • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

      

            W dniu 21 listopada 2017 roku w naszej szkole niebieskim elementem stroju sygnowaliśmy włączenie sie w obchody Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Pamiętajmy, że

  "Małe radości
  i drobne gesty życzliwości,
  są najpiękniejszymi iskierkami
  naszej codzienności..."

  Oby klimat tego dnia pozostał z nami na całe nasze dalsze życie szkolne, rodzinne i społeczne.

   

 • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

       

       W dniu 20 listopada 2017 roku Samorząd Uczniowski przygotował apel z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Przewodnicząca i Zastępca Samorządu Uczniowskiego przypomniały uczniom jakie mają prawa dziecka i  do kogo mogą się zgłaszać po pomoc w przypadku łamania ich praw. Wszyscy mamy nadzieję, że prawa dzieci nie będą łamane i będą się one czuły bezpiecznie w naszym kraju.

 • PCK - Zdrowe odżywianie

     

     W dniu 15 listopada klasa VII przystąpiła do VVVI edycji Ogólnopolskiej Oplimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Jej celem było wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie. Pierwszy etap - szkolny, polegał na rozwiązaniu testu wiedzy oraz przeprowadzeniu wydarzenia prozdrowotnego. Degustację zdrowych przekąsek, kojtajlów i prezentację multimedialną przygotował zwycięzca testu - Michał Rosiński. II miejsce zajęła Oliwia Piechocińska, a III miejsce zajęła Kaniewska Maja i Krzemińska Karolina.

               Akcja spodobała się wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy mieli możliwość spróbowania smacznych i zdrowych produktów.

                                                                                                           Na zdrowie!

 • Składanie kwiatów przy Płycie Nieznanego Żołnierza w Płocku

    

            W dniu 11 listopada 2017 roku reprezetacja uczniowów z klasy siódmej wraz z panią Anetą Zwick uczestniczyli w uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości przy Płycie Nieznanego Żołnierza w Płocku. W imieniu naszej społeczności szkolnej złożyli kwiaty w hołdzie pamięci poległym za wolność naszej Ojczyzny. 

 • Apel z okazji 99 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

               

              W dniu 10 listopada w naszej szkole odbył sie uroczysty apel z okazji 99 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podczas uroczystości przygotowanej przez uczniów klasy siódmej pod opieką pani Małgorzaty Bielskiej, uczniowie wsłuchiwali się w doniosłe wiersze i piosenki. Pełni zadumy, ale i radości z wolnej Ojczyzny przypomnieli sobie te tragiczne, ale i radosne dla naszych rodaków wydarzenia.

 •      

      Działacze Szkolnego Koła PCK odwiedzili groby działaczy PCK na Cmentarzu Komunalnym panów: Kazimierza Adamczyka i Zenona Milewskiego. Zostały zapalone znicze i uporządkowane ich pomniki.

                                                                               Pamiętamy! 

 • Apel z okazji Dni Młodzieży PCK

         

                W dniu 25.10.2017r odbył się apel zorganizowany przez Szkolne Koło PCK z okazji Dni Młodzieży PCK.

         Na apelu odbyło się uroczyste wręczenie upominków i legitymacji członków Szkolnego Koła PCK.  

           Wszystkie dzieci  w szkole otrzymały słodki upominek od naszych szkolnych działaczy. 

                                             Witamy w czrwonokrzyskiej rodzinie!

   

 • Szczególne wyróżnienia naszych nauczycieli

        

            Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej aż troje nauczycieli pracujących w naszej szkole:

                 panie Dorota Pilitowska i Agnieszka Stawicka

  oraz

  pan Jacek Portalski,  

  otrzymało najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Komisję Edukacji Narodowej - Medal Komisji Edukacji Narodowej przyznawany przez Ministra Edukacji Narodowej panią Annę Zalewską za szczególne zasługi dla edukacji i wychowania.

        Również pani Małgorzata Bielska otrzymała Odznakę Srebrną Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność w dziedzinie oświaty i wychowania.

                                                

 • Akcja "Daj się zobaczyć"

   

            W ramach akcji "Daj sie zobaczyć" przedstawiciele Urzędu Miasta Płocka i Orlenu gościli w naszej szkole 20 października. W każdej klasie odbyły się krótkie animacje. Uczniowie otrzymali odblaskowe elementy i pamiątkowe zdjęcia.

 • Wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Płocka

    

        W dniu 18 października 2017 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2, przy ul. Lasockiego odbyły się obchody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Były podziękowania i nagrody prezydenta dla pracujących w płockiej oświacie.

       Z tej okazji prezydent wręczył 65 nagród II stopnia płockim nauczycielom. Wsród tego zaszczytnego grona docenionych i wyróżnionych nauczycieli znalazła się nauczycielka z naszej szkoły pani Agnieszka Stawicka. Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych!

                                             

 •                

       Od 31 sierpnia 2014 roku każdy pieszy, poruszajacy się po zmierzchu po drodze, poza obszrem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy.

        W związku z tym Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie jak i Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Publicznego w porozumieniu z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, Policją i Strażą Miejską prowadzą kampanię "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny".

         W ramach tej kampanii przedstawiciele w/w instytucji odwiedzili uczniów kl. I i II. Omówili rodzaje zagrożeń i wręczyli elementy odblaskowe.

 • Podziękowania

   

          W sobotę 30 września pracownice firmy Levi Straurs w Płocku z inicjatywy pani Wioletty Piekart w ramach wolontariatu sadziły rośliny na terenie naszej szkoły i wykonywały prace porządkowe. 

         Dyrekcja w imieniu całej społeczności szkolnej, serdecznie dziękuje za pracę na rzecz szkoły i przemiłą atmosferę!

                                          

 • Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

          W dniu 12 października 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie z klasy III i VII pod kierunkiem pani Joanny Trzaskiej przygotowały  wiersze i piosenki, scenkę oraz  "przenieśli" nauczycieli i pracowników szkoły na  słoneczną plażę. Wszystkim akademia bardzo się podobała.

          Podczas uroczystości pani Dyrektor przekazała gratulacje pani Agnieszce Stawickiej, która otrzyma z rąk pana Andrzeja Nowakowskiego  nagrodę Prezydenta Miasta Płocka za swoją pracę. Pani Dyrektor wręczyła także nagrody Dyrektora Sp13 pani Małgorzacie Bielskiej i pani Dorocie Pilitowskiej oraz pani Bożenie Patora i pani Ilonie Piotrowskiej. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!

            

 • XII Biegi Przełajowe o puchar Dyrektora SP13

  04.10.2017

                     

        W dniu 4 października 2017 roku w naszej szkole już po raz XII odbyły się Międzyszkolne Biegi Przełajowe o puchar Dyrektora SP13 im. Jana Brzechwy w Płocku. 

      Tradycją staje się juz coraz większa liczba uczestników, z czego bardzo się cieszymy. Wszyscy zawodnicy pokazali ducha walki. Po skończonych biegach, "jak tradycja każe" wszyscy zjedli kiełbaski z grilla. 

      Pani Dyrektor wręczyła puchary, medale i dyplomy dla zwycięzców. Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!!

     Bardzo się cieszymy, że jeden z pucharów został w naszej szkole.

  Brawo I miejsce  Błażej Sztuczka kl. VI !!!

  IV miejsce Oliwia Gajewska z kl. V

  IV miejsce Olga Rutkowska z kl. V

  V miejsce Natalia Szpalerska z kl. V

  VI Oliwia Gutkowska z kl. VI

   Jeszcze raz serdeczne gratulacje!!!!     

                      

 • XVIII JESIENNY BIEG PRZEŁAJOWY W RADZANOWIE

  21.09.2017

   

        W dniu 21 września 2017 roku uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w XVIII JESIENNYM Biegu Przełajowym na Mazowszu Radzanowo 2017.

               Przywieźli do szkoły puchary, medale i dyplomy.

                    I tak w swoich kategogiach wiekowych z podziałem na dziewczynki i chłopców uczniowie zajęli:

  I miejsce Julia Stawicka kl. III     

  I miejsce Julita Trzaska kl. II   

  II miejsce Błażej Sztuczka kl. VI    

  IV miejsce Oliwia Gajewska kl. V    

  IV miejsce Natalia Olkowicz kl. III  

                     

                                              Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!!

 • LOP

    

       29 września pani Dorota Pilitowska wraz z uczennicą Oliwią Gajewską podczas uroczystości w Zespole Szkół nr 6 w Płocku odebrały dyplom wyróżnienia za III miejsce w konkursie na najlepiej pracujące koło LOP w roku szkolnym 2016/17.

 • Kampania "Serfuję bezpiecznie"

  19.09.2017

   

               W dniu 19 września 2017 roku w  naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach kampanii „Serfuję bezpiecznie”, w których uczestniczyli uczniowie klasy szóstej i siódmej wraz z wychowawcami. Jest to  program edukacyjno-informacyjny, który zrealizuje w Płocku Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka”.

           W trakcie spotkania uczniowie byli uczestnikami „scenki znajomości internetowej”,  podczas której musieli podejmować decyzje za jej bohaterów. Kierowali w ten sposób ich losami , tak jakby kierowali swoimi,  oglądając dalej konsekwencje swoich wyborów. Warsztaty bardzo dobrze przygotowane, angażujące uczniów i ukazujące im niebezpieczeństwo którego „nie widać”. Tematyka warsztatów bardzo ciekawa i omawiająca temat ochrony przed Cyberprzemocą. Nie ma w dzisiejszych czasach uczniów którzy nie korzystają z Internetu, a więc zagrożenie cyberprzemocą jest cały czas obecne w ich życiu.  Dlatego im więcej takich szkoleń, spotkań tym większe prawdopodobieństwo, że uchronimy nasze dzieciaki. Bardzo dziękujemy za warsztaty i prosimy pamiętać o nas w przyszłości. 

        W ramach tej kampanii w sobotę 30 września zostanie przeprowadzone szkolenie dla rodziców oraz gra miejska w której wezmą udział dwie drużyny z klasy VI i VII. 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 13 im. Jana Brzechwy w Płocku
  Płock 09-402
  ul.Sierpecka 15
 • (024) 262-96-13

Galeria zdjęć