Projekt "Z podstawówką w świat"

Z podstawówką w świat

Tytuł projektu: „Z podstawówką w świat”

Wnioskodawca: Gmina Miasto Płock

Realizator:

·         Szkoła Podstawowa nr 6 im. Druha Wacława Milke w Płocku,

·         Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku,

·         Szkoła Podstawowa nr 12 im. Miry Zimińskiej - Sygietyńskiej w Płocku,

·         Szkoła Podstawowa nr 13 im. Jana Brzechwy w Płocku,

·         Szkoła Podstawowa nr 15 im. św. Franciszka z Asyżu w Płocku,

·         Szkoła Podstawowa nr 20 im. Władysława Broniewskiego w Płocku,

·         Szkoła Podstawowa nr 21 im. Fryderyka Chopina w Płocku,

·         Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 im. Janusza Korczaka w Płocku,

·         Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 23 im. Armii Krajowej w Płocku.

Okres realizacji projektu: 01.09.2018 r.-31.08.2020 r.

Wartość ogółem: 1 993 363,85

Wartość dofinasowania: 1 816 551,35

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, Oś Priorytetowa X Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie 10.1 Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży, Poddziałanie 10.1.1 Edukacja ogólna.

Głównym celem projektu jest podniesienie jakości kształcenia w dziewięciu płockich szkołach podstawowych dla 1203 ucz. w zakresie budowania i rozwoju kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy oraz indywidualizacji procesu nauczania oraz podniesienie kompetencji 64 nauczycieli w okresie 01.09.2018 r. – 31.08.2020 r.

W ramach projektu będą realizowane następujące typy operacji:

·         kształcenie kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy oraz właściwych postaw
i umiejętności (innowacyjność, kreatywność, umiejętność rozumienia, krytyczne myślenie),

·         tworzenie warunków dla nauczania opartego na metodzie eksperymentu,

·         korzystanie z technologii informacyjno-komunikacyjnej oraz rozwijanie kompetencji informatycznych,

·         indywidualizacja pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Każdemu uczniowi zgodnie z jego potrzebami zostaną zagwarantowane dodatkowe formy wsparcia uzupełniające wiedzę, wyrównujące braki edukacyjne, rozwijające talenty, pasje, zainteresowania, zmniejszające deficyty rozwojowe. Uzupełnienie wiedzy będzie pozwalało na płynne i bezproblemowe przejście na kolejne etapy edukacji uczniom słabszym.

Planowane działania:

·         realizacja dodatkowej oferty edukacyjnej dla uczniów dziewięciu płockich szkół podstawowych,

·         doposażenie w sprzęt i materiały dydaktyczne,

·         doskonalenie nauczycieli.

Zakładane efekty:

·         zrealizowanie 1 projektu w którym zostaną sfinansowane koszty dodatkowych form wsparcia dla uczniów i szkoleń dla nauczycieli,

·         1203 uczniów po opuszczeniu programu nabędzie kompetencje kluczowe,

·         64 nauczycieli po opuszczeniu programu uzyska kwalifikacje/nabędzie kompetencje,

·         34 nauczycieli zostanie objętych wsparciem w zakresie TIK,

·         w 9 placówkach pracownie przedmiotowe zostaną doposażone w sprzęt i materiały dydaktyczne.

Biuro projektu:

Urząd Miasta Płocka,