Jesień kalendarzowa trwa już od kilku dni. Zawitała również do naszej szkoły i codziennie swoimi pięknymi barwami wita dzieci i rodziców. Jesienna dekoracja przed szkołą to przyjemność dla oka, która sprawia, że miło przychodzi się do szkoły.
Jesienne liście i dary jesieni mają tyle pięknych kolorów i form, że aż szkoda nie wykorzystać ich w jesiennych dekoracjach.
Przy naszej szkole, od strony boiska, stanął czerwony pojemnik przeznaczony na małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte baterie. Można w sposób bezpieczny dla środowiska oddać elektryczne śmieci ze swoich domów i mieszkań.
Do pojemnika można wrzucić m.in.: zużyte telefony, aparaty fotograficzne, karty pamięci, suszarki, tostery, prostownice, elektronarzędzia, zabawki czy tonery. Przez specjalną infolinię można również zgłaszać odbiór sprzętów wielkogabarytowych można zgłaszać poprzez specjalną infolinię.
Dnia 23 września 2021 roku klasa VII brała udział w projekcie ,,Średniowieczny Płock" zorganizowanym przez Płocką Lokalną Organizację Turystyczną. Zwiedzaliśmy Płocką katedrę. Mieliśmy możliwość wysłuchania rekonstruktorów - przedstawicieli różnych stanów społecznych średniowiecza - którzy opowiadali o życiu codziennym.
Zwiedziliśmy także Muzeum Diecezjalne w Płocku.
Dnia 16 września 2021 r. uczniowie klasy trzeciej pod opieką wychowawczyni p. Doroty Pilitowskiej uczestniczyli w zajęciach sportowo-rekreacyjnych na ściance wspinaczkowej w Orlen Arenie.
Zajęcia te były nagrodą za udział w akcji „Rowerowy maj” i zdobycie tytułu „Najlepszej rowerowej klasy w Szkole Podstawowej nr 13 w Płocku” w ubiegłym roku szkolnym.
Na początku instruktor przedstawił dzieciom zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas korzystania z obiektu. Wszyscy uczestnicy zostali zabezpieczeni odpowiednimi uprzężami i rozpoczęła się prawdziwa zabawa, która była niemałym wyzwaniem oraz budziła wiele emocji. Uczniowie świetnie sobie radzili, a niektórzy dotarli nawet na szczyt ścianki. Instruktor cały czas kontrolował poczynania trzecioklasistów, udzielał im odpowiednich wskazówek i motywował do wykonywania poszczególnych zadań.
Po długim okresie nauki zdalnej, taka forma rekreacji okazała się strzałem w dziesiątkę i przyniosła dzieciom wiele radości i satysfakcji.
Nasi uczniowie pamiętając o Tych, którzy walczyli w obronie naszego kraju opiekują się pomnikiem Bohaterów, którzy polegli za Ojczyznę w latach 1914-20, który znajduje się na ulicy Sierpeckiej oraz pomnikiem dwóch mieszkańców Trzepowa, którzy polegli w walkach w latach 1918-20, który znajduje się na cmentarzu Trzepowie.
Dziękujemy... Pamiętamy....
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22 odbędzie się w środę 1 września według podanego poniżej harmonogramu i określonych zasad bezpieczeństwa związanych z zapobieganiem zarażeniem się wirusem Covid-19.
Pamiętajmy, aby wchodząc do budynku szkoły zachować bezpieczny dystans społeczny 1,5 m i zdezynfekować ręce.
Według zaleceń Ministerstwa Zdrowia zarówno uczniowie jak i opiekunowie uczniów, powinni posiadać maseczkę. Uczniowie kierują się bezpośrednio do przydzielonych klas.
Szczegółowy harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2021/22:
godz. 8:15
Klasa I
Wchodzimy do szkoły wejściem głównym
wych. Joanna Trzaska
sala nr 12
Klasa IV
Wchodzimy do szkoły wejściem od strony boiska
wych. Małgorzata Bielska
sala nr 8
godz. 9:45
Klasa VII
Wchodzimy do szkoły wejściem głównym
wych. Aneta Zwick
sala nr 6
Klasa V
Wchodzimy do szkoły wejściem od strony boiska
wych. Jacek Portalski
sala nr 8
Klasa VI
Wchodzimy do szkoły wejściem od strony boiska
wych. Agnieszka Stawicka
sala nr 2
godz.11:10
Klasa VIII
Wchodzimy do szkoły wejściem głównym
wych. Małgorzata Walecka
sala nr 6
Klasa II
Wchodzimy do szkoły wejściem od strony boiska
wych. Małgorzata Kłobukowska
sala nr 9
Klasa III
Wchodzimy do szkoły wejściem od strony boiska
wych. Dorota Pilitowska
sala nr 4
Serdecznie zapraszamy.
Wyprawka pierwszoklasisty
· 2 zdjęcia do legitymacji,
· 2 zeszyty 16 - kartkowe w cienkie linie do edukacji polonistycznej,
· 2 zeszyty 16/ 32 - kartkowe w kratkę do edukacji matematycznej,
· 2 zeszyty 16/32 - kartkowe w kratkę do języka angielskiego,
· zeszyt do korespondencji,
· 2 ołówki miękkie, temperówka, gumka,
· kredki ołówkowe, mazaki,
· teczka:
blok rysunkowy biały i kolorowy,
blok techniczny biały i kolorowy,
klej,
nożyczki,
plastelina,
farby (pędzelek i kubeczek),
patyczki do liczenia,
· strój gimnastyczny (spodenki i biała bluzka),
· obuwie zamienne.
Prosimy o podpisanie dzieciom wszystkich rzeczy (obuwia, tornistra, piórnika, itd.)
Wyprawka jako dokument tekstowy do pobrania:
Już od 10 lat głównym celem Tygodnia Świadomości Czerniaka jest budowanie świadomości na temat istoty ochrony skóry przed czerniakiem wśród różnych grup Polaków. W ramach jubileuszowej, X edycji kampanii realizowanej pod hasłem #Czerniak18+, Akademia Czerniaka postanowiła poruszyć wyobraźnię odbiorców. Wraz z tegorocznymi Ambasadorami akcji, znanymi aktorami Katarzyną Ptasińską i Arturem Barcisiem, przygotowała film, w którym bohaterowie w niespodziewany sposób przenoszeni są do nieznanej przyszłości, gdzie mogą przekonać się, jakie są konsekwencje niestosowania się do zasad prewencji pierwotnej lub wtórnej, w tym przede wszystkim do ochrony przed słońcem i kontroli znamion u specjalistów.
Link do filmu w serwisie YouTube na kanale Akademii Czerniaka
https://www.youtube.com/watch?v=Aipg-LtoyJQ
W dniu 11 czerwca 2021 roku odbył się w naszej szkole Piknik profilaktyczny z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbyła się na świeżym powietrzu. Pogoda nam dopisała i humory też.
Na szkolnym terenie zorganizowane były stacje z grami i zabawami dla uczniów. Klasy zostały podzielone na zespoły i przechodziły przez wszystkie stanowiska. Bawiły sie w klambury, układały puzzle, szukały ukrytych przedmiotów, malowały na folii, wykonywały emotikonki na ogodzeniu orlika oraz strzelały gole. Po zaliczonych wszystkich zabawach, każdy uczeń otrzymał kupon na gofry i wodę, którą ufundowała Rada Rodziców.
Po posiłku odbył sie na orliku pokaz uczniów ze Szkoły Mundurowej w Płocku Fenix. Wszyscy patrzyli zapartym tchem.
Na koniec pikniku zatańczyliścmy wspólnie taniec do piosenki Jerusalema.
Nagrody za konkursy zostały wręczone na poniedziałkowym apelu.
W poniedziałek 3 maja 2021 roku obchodzimy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – drugiej w nowożytnej Europie i trzeciej na świecie ustawy zasadniczej.
Czy to można zrozumieć,
czy w to można uwierzyć,
że kiedyś dzieciom
broniono polskich pacierzy?
Uczniowie naszej szkoły wiedzą, że wszystkie prawa i przywileje, którymi się dzisiaj cieszymy, ktoś kiedyś dla nas wywalczył.
Dumni z tego, że jesteśmy Polakami – szanujmy symbole narodowe, a o naszej Ojczyźnie pamiętajmy nie tylko od święta!
Spotkałam matkę Ziemię.
Słońce w dzień ja grzeje,
a w nocy Księżyc ją wita,
Lecz boi się jej dotykać.
Bo wszędzie sterty śmieci,
i nic nie robią dzieci, dorośli i starzy,
a każdy z nich marzy
o czystym morzu i plaży.
Więc składam ekologiczny meldunek.
Matka Ziemia wzywa na ratunek!
22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie będzie świętować Dzień Ziemi. Idea troski o naszą planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, miejsca zamieszkania czy wieku – zadbajmy również i my o dobro naszej Matki Ziemi.
Chcemy Wam dzisiaj przypomnieć, że czas spędzony na łonie Przyrody nie jest czasem zmarnowanym, szczególnie w dzisiejszych trudnych czasach, kiedy bardzo dużo czasu spędzamy w naszych mieszkaniach, domach. Warto zatem wyłączyć telefony, tablety, mp4, schować książki czy gazety, a nawet przestać na chwilę rozmawiać. Warto wyjść na dwór, pojechać do lasu, iść do parku, usiąść lub położyć się w ustronnym miejscu, dotknąć trawy, zasłuchać się i zapatrzeć – posłuchać śpiewu ptaków, obserwować mrówki – zrobić to, czego zwykle nie robimy.
Zachęćcie również członków swojej rodziny do wyjścia tego dnia z domu, by lepiej poznać i zaprzyjaźnić się z Przyrodą. I powtarzajcie to jak często się da, bo Dzień Ziemi jest każdego dnia!
"Świat jest podtrzymywany oddechem dzieci spieszących do szkoły."
Talmud
"Wszystko wokół się zmienia...
Nasze wspólne marzenia...
Małe i duże problemy...
Przeżyjemy, to nic...
Razem wszystko przetrwamy...
Nawet złe dni...”
Kochani Uczniowie!
Szkoła bez Was to nie to samo...
puste korytarze i ławki,
smutne sale....cicho,
pusto, jakoś dziwnie…
Pamiętajcie! Jesteśmy z Wami!
Tęsknimy! Czekamy na Was!!!
Nauczyciele SP13
Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.
Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa
i drugiego człowieka.
Życzymy Państwu, aby Święta Wielkanocne
przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.
Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie,
napełni Państwa pokojem i wiarą,
niech da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość...
Dyrektor, Rada Pedagogiczna
i Pracownicy SP13 w Płocku
Nabór do szkoły na rok szkolny 2021/22
Szanowni Państwo!
Społeczność Szkoły Podstawowej nr 13 im. Jana Brzechwy w Płocku serdecznie zaprasza Rodziców sześcio i siedmiolatków wraz z dziećmi na indywidualną wizytę w naszej szkole.
W związku z sytuacją pandemiczną proponujemy Rodzicom dzieci rozpoczynających we wrześniu roku szkolnego 2021/22 naukę w klasie pierwszej, spotkanie w
sobotę 27 lutego w godzinach 9:00 – 12:00.
Mamy nadzieję, że stanie się ono okazją do rozmowy z nauczycielami, poznania bazy lokalowej i uzyskania informacji związanych z ofertą dydaktyczną oraz z zapisem Dziecka do naszej szkoły. W tym dniu przewidziane są także atrakcje dla przyszłych Pierwszoklasistów.
Jeśli nie mogą Państwo uczestniczyć w tym spotkaniu proponujemy wizytę w ciągu tygodnia po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
W tym roku dzieci do klasy pierwszej
zapisujemy już od 1 marca.
Serdecznie Państwa i Dzieci zapraszamy!
Społeczność Szkoły Podstawowej nr 13
Zapraszamy do udziału w XI. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi mamy — od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”.
Konkurs ma na celu promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.
Aby móc przystąpić do Konkursu należy wykonać pracę plastyczną w formacie A3 (dwuwymiarową), w dowolnej technice obrazującą sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym oraz rolniczym chorobom zawodowym, od 30 lat upowszechniane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Na każdym etapie konkursu zgłoszone prace oceniane będą w podziale na dwie kategorie wiekowe (kl. 0-111 i IV-VIII), według następujących kryteriów: zgodność z tematyką konkursu i jej trafne przedstawienie, oryginalność, pomysłowość w zobrazowaniu przesłania konkursu oraz walory estetyczne pracy. Uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę plastyczną.
Na laureatów czekają nagrody rzeczowe.
Prace plastyczne prosimy składać do sekretariatu szkoły do dnia 19.03.2021 r.
Jednocześnie zapraszamy Was drogie dzieci do sprawdzenia swojej wiedzy i do przygotowania się do konkursu. Na stronie internetowej www.krus.gov.pl w zakładce „Bezpieczne dziecko w gospodarstwie rolnym” do Waszej dyspozycji znajdują się materiały, z których dowiecie się co można zrobić, żeby wspomóc rodziców w dbaniu o własne bezpieczeństwo. Tu znaleźć można min. film pt.: „Gra o zdrowie i bezpieczeństwo” który zabierze Was na wirtualny spacer po gospodarstwie czy szkolenie e-learningowe: „Bezpiecznie na wsi mamy — upadkom zapobiegamy', w którym wraz z trojgiem sympatycznych dzieci poznacie najczęściej występujące w gospodarstwach sytuacje niebezpieczne.
Szczegółowe informacje o organizacji Konkursu można uzyskać w sekretariacie szkoły, w Placówce Terenowej KRUS w Płocku (Tel 24 267-44-25) lub w Oddziale Regionalnym KRUS w Warszawie (tel. 22 5906818, 5906817).
Regulamin znajdziecie pod linkiem:
Dzięki wsparciu finansowemu spółki ORLEN w ramach programu edukacyjnemu „Pracownie językowe”, w szkole powstała nowoczesna pracownia językowa. Sala wyposażona jest w ergonomiczne meble i sprzęt multimedialny. Nowe laboratorium w połączeniu z nową elektroniką są bardzo funkcjonalne. Poprawiają komfort pracy uczniów i nauczycieli. Sterowanie klasopracownią odbywa się w pełni za pomocą wbudowanego do blatu biurka monitora dotykowego. Laboratorium dydaktyczne do nauki języków o nowoczesnych parametrach jest urządzeniem wspomagającym ćwiczenia językowe. Zdecydowanie ułatwi pracę lektora i będzie mobilizować uczniów do samodzielnej pracy. Udoskonalana pracownia pozwoli naszym uczniom pozyskać wiedzę i umiejętności pożądane do sprawnej komunikacji językowej.
Nowoczesna baza dydaktyczna w postaci pracowni językowej zdecydowanie podniesie jakość i atrakcyjność prowadzonych zajęć oraz wpłynie pozytywnie na osiągnięcia naszych uczniów. Pracownia językowa umożliwi również korzystanie z pełnej oferty wydawnictw językowych obejmującej oprogramowanie do tablic multimedialnych, podręczniki cyfrowe z nagraniami i filmami, zeszyty ćwiczeń i testy online, czyli kompleksowe i nowatorskie rozwiązania edukacyjne, dopasowane do indywidualnych potrzeb uczniów i nauczycieli.