• Świąteczne upominki od Rady Rodziców

       19 grudnia mamy z Rady Rodziców wręczały wszystkim uczniom naszej szkoły upominki bożonarodzeniowe.  Nasze Panie Mikołajki wywołały w ten sposób dodatkowy uśmiech na twarzach naszych uczniów.

  • Warsztaty tworzenia tradycyjnych ozdób bożonarodzeniowych.

    Warsztaty stroików choinkowych

         Czas przedświąteczny pełen jest pozytywnych emocji, magii i niepowtarzalnego uroku, gdyż wszyscy z niecierpliwością oczekują na święta. Aby umilić ten czas oczekiwania, 18 grudnia chętni uczniowie z klas I – VII mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach tworzenia tradycyjnych ozdób bożonarodzeniowych. 

  • Spotkanie z pszczelarzem

      12 grudnia  odbyły się w naszej szkole warsztaty pszczelarskie, w których uczestniczyli uczniowie klas 0 – VII.  Pszczelarz przybliżył dzieciom świat tych niesamowitych owadów

                Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz. Gwoździem zajęć  był szklany ul, w którym dzieci zobaczyły żywe owady przy pracy. Dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Obejrzały również strój pszczelarza i poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami. Na koniec wszyscy degustowali miód i pyłek kwiatowy oraz własnoręcznie wykonywali świece z plastra miodu. Na pamiątkę warsztatów wszyscy otrzymali drewniany nożyk do miodu wraz z Certyfikatem Przyjaciela Pszczół.

     

  • Zbiórka charytatywna dla podopiecznych Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Kraszewie - Czubakach

        W czasie przedświątecznym uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami włączyli się w charytatywną akcję zbierania rzeczy pomocnych małym pacjentom Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Kraszewie - Czubakach.

       Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję. 

  • Andrzejkowe zabawy

      W dniu  27 listopada w naszej szkole z okazji Andrzejek odbyła się projekcja filmu pt. "Król Lew II". Następnie uczniowie mieli okazję uczestniczyć we wróżbach przygotowanych przez panią Darię Smolik. Uwieńczeniem tego dnia była dyskoteka.

  • Dzień Pluszowego Misia

         Dzień Pluszowego Misia nie ma długiej tradycji, ponieważ obchodzony jest od 2002 roku, kiedy to przypadła setna rocznica powstania maskotki. Pluszowe misie to najwierniejsi przyjaciele dzieci, dlatego święto chętnie jest celebrowane przez najmłodszych i ich rodziców.

         W dniu 26 listopada  w naszej szkole uczniowie i nauczyciele przynieśli ze sobą swoje ulubione misie: te małe i te bardzo duże.

     

  • Wycieczka do Warszawy

          W dniu 25 listopada uczniowie klasy drugiej, czwartej i piątej wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie zaczęliśmy od spaceru po Starym Mieście.

         Następnie poznawaliśmy zakamarki Stadionu Narodowego. Szliśmy Strefą Kibica więc, wędrówka ta była niezwykle interesująca.

         Kolejnym punktem wycieczki były odwiedziny w Fabryce Elfów i uczestniczenie w zajęciach "Melodia Świąt". Wszyscy świetnie się bawili.

             Kiedy opuszczaliśmy Stadion Narodowy było już ciemno, więc mogliśmy dodatkowo podziwiać piękne oświetlenie bryły stadionu. 

  • Dzień Praw Dziecka

         Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka przypada 20 listopada. Tego dnia świętujemy 30. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Konwencja przyjęta została przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych 20 listopada 1989 r.

       Tego dnia w naszej szkole uczniowie przyszli do szkoły ubrani w niebieski element stroju, aby zaakcentować w ten sposób ten ważny dzień.

  • Podziękowanie dla naszej szkoły

             Tak jak co roku włączyliśmy sie w akcję charytatywną organizowaną przez fundację na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych "Pomóż i Ty".

       Poprzez zakup kalendarzyków wsparliśmy w kwocie  320zł akcję "Szkoło Pomóż i TY" .

         W imieniu Samorządu Uczniowkiego bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie corocznej akcji.

                                                                                  DZIĘKUJEMY

     

  • Podziękowania dla naszej szkoły

          Takie podziękowania otrzymaliśmy za udział w akacjach ogólnopolskich, w które czynnie się włączyliśmy jako społeczność szkolna.

  • 101 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

          Z okazji 101 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez panią Ilonę Macinkowską i naszych uczniów. Było bardzo uroczyście i doniośle. Przypomniano polskie pieśni patriotyczne.

  • XIII Bieg Niepodległości w Płocku

           8 listopda uczniowie naszej szkoły wraz z panem Jackiem Portalskim reprezentowali naszą szkołę w XIII Biegu Niepodległości. Przy pomniku Piłsudskiego na pl. Obrońców Warszawy odśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego i wstartowali do biegu. Uczestnicy ubrani byli w okolicznościowe koszulki, mieli flagi, a jedną, ogromną, trzymało w biegu kilkanaście osób. Nie liczył sie tutaj wynik biegu lecz sam udział.

  • Akcja "Szkoła do hymnu"

          W dniu 8 listopada o  godzinie 11:11 cała społeczność naszej szkoły odśpiewała 4 zwrotki hymnu narodowego, włączając się tym samym w ogólnopolską akcję" Szkoła do hymnu". Jest ona kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyło ponad 5 mln uczniów i nauczycieli z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą, w tym również nasza szkoła. 

  • "Szkoła pamięta"

     

           W  roku ważnych wydarzeń – 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego uwrażliwiajmy młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

       Nasza placówka włącza się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”  poprzez:

    • uporządkowanie i odwiedzanie grobów osób zasłużonych i cenionych w danej społeczności;   
    • odwiedzanie lokalnych miejsc pamięci i zgłębianie ich historii;
    • zapalenie zniczy w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej.
  • Bicie Rekordu w Pierwszej Pomocy

            16 października obchodzimy Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października nasza szkoła przyłącza się do bicia rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy. 

        Również i w tym roku uczniowie klasy szóstej pod opieką pana Portalskiego przyłączyli się do akcji bicia rekordu w dniu 16 października w godz. 12:00 - 12:30 .

  • Święto Edukacji Narodowej

             W dniu 14 października 2019 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Scenariusz uroczystości i uczniów przygotowała pani Małgorzata Bielska. Wszystkie wiersze i słowa piosenek były bardzo wyjątkowe i wzruszające, ponieważ zostały napisane przez panią polonistkę. 

       Bardzo dziękujemy wszystkim Wykonawcom za cudowne chwile wzruszeń. 

  • XIV Biegi Przełajowe o puchar Dyrektora SP13

             W dniu 1 paźdzernika 2019 roku w naszej szkole odbyły sie międzyszkolne XIV Biegi Przełajowe o puchar Dyrektora SP13 w Płocku. Przyjechało do nas prawie 100 uczniów z szkół płockich i powiatu płockiego. Pogoda nam dopisała, uczniowie pokazali dużą wolę walki sportowej.  Na wszystkich uczestników czekała kiełbaska z grila. Rozdano dyplomy i medale. Płynęły gratulacje dla zwycięzców: tych, którzy zajęli miejsca na podium i tych, którzy pomimo ogromnego wysiłku, pokonali swoje słabości i dobiegli do mety.

         Jeszcze raz gratulujemy wszystkim bardzo serdecznie!  Zapraszamy za rok!

  • Sprzątanie świata

            W dniu 20 września 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznej akcji "Sprzątanie świata". Jej celem mjest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

       Klasy: piąta, szósta, siódma i ósma wraz ze swoimi opiekunami sprzątali w tym dniu najbliższe otoczenie naszej szkoły. Zebraliśmy bardzo dużo śmieci, które zaśmiecały przydrożne rowy i pobocza.

  • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20

     

    Serdecznie zapraszamy na

    uroczyste rozpoczęcie

    roku szkolnego 2019/20

    w dniu 2 września o godz. 10:00.

       

    O godzinie 9:00 odprawiona zostanie msza święta w kościele św. Aleksego w Płocku z błogosławieństwem na nowy rok szkolny. 

     

  • Wakacyjne porady dla Rodziców

     

    http://tarnowskie-gory.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/61/61-206166_g.jpg           RODZICU !

    Okres wakacyjny to szczególny czas dla całej rodziny. Właśnie w lipcu i sierpniu wielu z nas wyjeżdża na urlop, a dzieci i młodzież spędzają wakacje nad wodą, w górach, czy na koloniach. Towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Zwłaszcza, że to głównie rodzice są odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoich pociech. Chcąc więc ograniczyć zagrożenie skorzystajcie Państwo z naszych porad:

     

    • zapewnijcie dziecku maksimum opieki i zainteresowania;
    • samemu uczestniczcie w pozytywnym wypełnieniu mu czasu wolnego; 
    • wykształćcie w nim zdrowy styl życia - wolny od nałogów;
    • sprawdźcie miejsce jego zabawy!! Czy jest bezpieczne; 
    • nauczcie dziecko nie brania nic od obcych (lizaków, cukierków, itp.);
    • zabrońcie mu otwierania drzwi pod nieobecność domowników;
    • zabrońcie oddalania się z nieznajomym, czy wsiadania do jego samochodu;
    • dowiedzcie się gdzie Wasza pociecha idzie, z kim i kiedy wróci; 
    • nauczcie ostrożności przy zabawie w pobliżu wody, placu budowy, ruchliwych ulic, itp. niebezpiecznych miejsc;
    • nauczcie dziecko poruszania się po drodze pieszo czy rowerem;
    • zabrońcie mu chwalenia się innym co fajnego jest w domu;
    • dowiedzcie się z kim ono przebywa podczas zabawy poza domem (wypytajcie o koleżanki, kolegów - co robią, gdzie mieszkają, czy mają w domu telefon);
    • sprawdźcie także przygotowanie oferujących wyjazdy kolonijne (warunki pobytu, kwalifikacje opiekunów, zakres i rodzaj zajęć wypełniających czasu wypoczynku).

    http://tarnowskie-gory.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/61/61-206167_g.jpg

     Przestrzegajcie swoje dziecko przed kontaktami z dzikimi zwierzętami, bezpańskimi psami, które choć miłe i spokojne mogą być niebezpieczne i np. dotkliwie pogryźć czy zarazić wścieklizną. Uczcie dziecko, że nie wolno podchodzić do zwierzęcia, które nie ucieka przed nami, nie wolno go głaskać lub drażnić w jakikolwiek sposób. W razie kontaktu z psem zachowajcie spokój, nie uciekajcie, nie krzyczcie, nie patrzcie mu w oczy, nie wykonujcie szybkich ruchów. Jeżeli pies zaatakuje przyjmijcie postawę żółwia. Kucnijcie, zwińcie się w kłębek chroniąc głowę, szyję i brzuch.
    Poza naszymi małymi pociechami zagrożenia czyhają również na młodzież starszą i dorosłych. Chcąc więc zapewnić sobie bezpieczny wypoczynek dbajcie Państwo również o siebie.
     

    WYCHODZĄC Z DOMU

    • dokładnie zamykajcie drzwi i okna; 
    • informujcie pozostałych domowników czy znajomych  gdzie wychodzicie, z kim i kiedy wrócicie;
    • jako trasę przemarszu wybierajcie miejsca dobrze oświetlone, ruchliwe  unikając bezludnych skrótów;
    • ostrożnie podchodźcie do nowych znajomości - nie każdy może mieć dobre intencje;
    • unikajcie jeżdżenia autostopem;
    • nie podchodźcie za blisko jeśli ktoś z auta pyta Was o drogę; 
    • rozważcie czy atrakcyjny strój nie będzie prowokował do napadu.

      PODCZAS POBYTU NAD WODĄhttp://tarnowskie-gory.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/61/61-206168_g.jpg
    • pamiętajcie, że najbezpieczniejsza kąpiel to ta w miejscach odpowiednio zorganizowanych i oznakowanych, będących pod nadzorem ratowników, czy funkcjonariuszy Policji Wodnej;
    • zawsze stosujcie się do regulaminu kąpieliska i poleceń ratowników, opiekuna obiektu czy policjasntów;
    • bawiąc się w wodzie nie zakłócajcie wypoczynku i kąpieli innym, przede wszystkim nie krzyczcie, nie popychajcie innych;
    • nie wrzucajcie przedmiotów do wody; 
    • nigdy nie skaczcie do wody w miejscach nierozpoznanych;
    • jeśli dzieci są w wodzie miejcie nad nimi ciągły nadzór, również gdy potrafią pływać. Zwykłe zachłyśnięcie wodą może skończyć się utonięciem;
    • nie pozostawiajcie na brzegu swoich rzeczy bez opieki. Jeśli są one cenne to oddajcie je lepiej do przechowalni lub pozostawcie w domu;
    • korzystając ze sprzętu pływającego zawsze sprawdzajcie jego sprawność i ubierajcie kamizelkę ratunkową. Bezwzględnie zakładajcie kamizelkę dziecku; 
    • nie pływajcie łódkami, kajakami, rowerami czy motorówkami zbyt blisko kąpiących się;
    • korzystając z materaca nie odpływajcie zbyt daleko od brzegu.

      Większość utonięć jest rezultatem braku wyobraźni: korzystania z kąpieli po wypiciu alkoholu, w miejscach zabronionych czy skakania do wody po opalaniu.


    BĘDĄC W GÓRACH

    • podczas wycieczek dostosujcie obuwie i ubiór do panujących warunków atmosferycznych zakładając, że pogoda może w każdej chwili się zmienić; 
    • słuchajcie prognoz pogodowych w radiu czy telewizji;
    • wychodząc ze schroniska na szlak, poinformujcie o tym jego pracowników podając planowaną trasę przemarszu i przybliżoną godzinę powrotu. Zgłoście swój powrót;
    • przed wyprawą zapoznajcie się z mapą terenu dobierając długość i trudność szlaku turystycznego do możliwości najsłabszych uczestników wycieczki;
    • w górach również bądźcie ostrożni w kontaktach z osobami obcymi;
    • jeśli macie ze sobą telefon komórkowy zaprogramujcie w nim numery najbliższych placówek GOPR;
    • zawsze zabierajcie ze sobą podstawowy sprzęt pierwszej pomocy, zwłaszcza do opatrywania ran i usztywniania złamanych czy zwichniętych kończyn, a także latarkę i gwizdek do sygnalizacji miejsca pobytu;
    • nie wspinajcie się po skałach bez asekuracji i odpowiedniego przygotowania ,a także sprzętu. Lepiej skorzystać z pomocy instruktora i w zaproponowanym przez niego terenie. 

      W górach karetka do nikogo nie dojedzie, znalezienie kogoś jest bardzo trudne (nawet z powietrza) - nikt więc szybko nie udzieli Wam pomocy. Uważajcie więc na siebie, bądźcie rozważni i wykorzystajcie do maksimum swoją wyobraźnię.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 13 im. Jana Brzechwy w Płocku
    Płock 09-402
    ul.Sierpecka 15
  • (024) 262-96-13

Galeria zdjęć