Informacje ogólne Ramowy rozkład dnia Regulamin Zdjęcia Nasza praca na świetlicy

REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ

1. Szkoła zapewnia zajęcia świetlicowe dla uczniów, którzy pozostają w szkole dłużej ze względu na czas pracy rodziców lub inne okoliczności wymagające zapewnienia opieki w szkole.

2.  Świetlica szkolna pracuje przez cały rok szkolny w godzinach 6.30 – 16.30.

3. Świetlica sprawuje opiekę nad dziećmi oraz ponosi za nie odpowiedzialność od momentu zgłoszenia się dziecka do świetlicy do momentu odebrania przez rodzica (opiekuna) lub samodzielnego opuszczenia przez dziecko świetlicy.

4. Świetlica zapewnia zajęcia świetlicowe uwzględniające potrzeby edukacyjne oraz rozwojowe dzieci i młodzieży, zajęcia zapewniające prawidłowy rozwój fizyczny oraz odrabianie lekcji.

5. Pierwszy miesiąc roku szkolnego przeznaczony jest na adaptację uczniów klas pierwszych do warunków szkolnych i zajęcia integrujące grupę.

6. Pod opieką nauczyciela nie może przebywać jednocześnie więcej niż 25 wychowanków.

7. Wychowankowie świetlicy dbają o porządek i estetyczny wygląd świetlicy.

8. Uczniowie korzystają z zabawek i gier zgodnie z ich przeznaczeniem, po skończonych zajęciach odstawiają je na swoje miejsce. Za umyślne zniszczenie przez dziecko sprzętu, zabawek oraz innych rzeczy wchodzących w skład wyposażenia świetlicy (szkoły) odpowiadają rodzice, rekompensując szkody.

9.  Dziecko ma obowiązek zgłosić swoją obecność na zajęciach wychowawcy świetlicy.

10. Podczas pobytu w świetlicy dziecko spędza czas wyłącznie pod opieką wychowawcy.

11. Dziecko opuszcza świetlicę w godzinach podanych przez rodzica (opiekuna) w karcie zgłoszenia dziecka do świetlicy. Dziecko może opuścić teren szkoły pod opieką osoby innej niż rodzic (opiekun) tylko na podstawie  pisemnej zgody rodzica (opiekuna) dziecka.

12. Za bezpieczeństwo dzieci przebywających w świetlicy szkolnej odpowiadają wychowawcy świetlicy.

13. Podczas pobytu w świetlicy dziecko nie może samodzielnie opuścić terenu szkoły.

14. Zgłoszenie dziecka do świetlicy jest równoznaczne z akceptacją regulaminu świetlicy przez rodziców (opiekunów) dziecka.

15. W związku z panującą pandemią COVID-19 w świetlicy obowiązują ogólne zasady higieny:

- dezynfekcja lub mycie rąk przed wejściem do sali;

- częste mycie rąk w trakcie zajęć i podczas przerw , ochrona podczas kichania i kaszlu, unikanie dotykania oczu, nosa i ust;

- częste wietrzenie pomieszczeń świetlicowych(min. co 45 minut.).

- zabawki i gry z których korzystają uczniowie są dezynfekowane po każdym użyciu lub odkładane do izolatki na 48h.