Klasa VII podczas lekcji języka polskiego kodowała i utrwalała znajomość części mowy. Było to możliwe dzięki klockom zakupionych w ramach Laboratoriów Przyszłości.
Za nami kolejne zajęcia w ramach projektu "Płock na SZÓSTKĘ." Tym razem klasa 4 wraz z wychowawczynią udała się do Muzeum Diecezjalnego, aby poznać kulturę Mazowsza w ludowej wizji świata.
Jak co roku nasza szkoła bierze udział w największej kampanii w Polsce promującej zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród uczniów "Rowerowy Maj". Koordynatorem w naszej szkole jest pan Jacek Portalski.
Uczniowie naszej szkoły jak co roku włączyli się czynnie w miejskie obchody z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na Placu Narutowicza, złożyliśmy kwiaty przy Płycie Nieznanego Żołnierza.
Uczniowie klasy VI w ramach realizacji projektu (Nie)zwykła matematyka przygotowywali kosztorys przyjęcia urodzinowego. Pracowali w grupach i świetnie się przy tym bawili.
W dniu 30 kwietnia odbył się w naszej szkole apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uczniowie klasy czwartej i szóstej pod opieką pani Anety Zwick przygotowali montaż słowno - muzyczny. Pan Dariusz Orłowski przygotował oprawę muzyczną.
22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Zostały zrealizowane dwa zadania.
Pierwsze to gazetka ścienna.
Gazetka przedstawiała plakaty uczniów, hasła ekologiczne, zielone liście oraz krzyżówkę.
Drugie to rajd pieszy.
Rajd odbył się w poniedziałek. Pomimo niskiej temperatury i silnego wiatru wyruszyliśmy na spacer. Poszliśmy wzdłuż Brzeźnicy, przez most do ulicy Okólnej, następnie ulicą Szkolną. Nauczyciel opowiedział uczniom na temat Zespołu przyrodniczo-krajobrazowego – Jar rzeki Brzeźnicy, który został utworzony w roku 2002. Po drodze uczniowie omawiali przygotowane wcześniej w klasach zagadnienia. Odpowiednio: klasa 5 – Dlaczego warto chronić przyrodę, klasa 6 – Informacje ogólne o Dniu Ziemi, klasa 7 – Co młody człowiek może zrobić dla środowiska?, klasa 8 – Co to jest recykling? Dodatkowo „rozwiązaliśmy” krzyżówkę ekologiczną. Po drodze obserwowaliśmy okoliczne rośliny i drzewa, rzekę i jej piękne meandry oraz pobliski Orlen – główne źródło zanieczyszczeń.
Po około 2 godzinach wróciliśmy zadowoleni do szkoły. Teraz już wszyscy wiemy dlaczego warto chronić przyrodę.
W dniu 12 kwietnia uczniowie kl. VII i VIII wzraz z opiekunami panią Agnieszką Stawicką i panem Jackiem Portalskim w ramach projektu "Kulturalna szkoła na mazowszu" wybrali się do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku na spektakl "SAM - czyli przygotowanie do życia w rodzinie".
Uczniowie klasy czwartej podczas zajęć matematyki bydowali z sześciennych kostek zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
Uczennica kl. V podczas zajęć techniki przygotowywała zdrowe koktajle wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
Uczniowie klasy czwartej wykonali swoje ostatnie essowe zadania w ramach ogólnopolskiego projektu "Polak ma essę." Korzystając ze ze słowników, poznali znaczenie wielu związków frazeologicznych. Czwartoklasiści kolejno losowali związki frazeologiczne i opracowywali rebus lub kalambur danego związku. Pozostali uczniowie mieli za zadanie odgadnąć wylosowany związek frazeologiczny. Natomiast na lekcji przędzenia liter odgadywali znaczenie zakleksowanych przysłów. Zabawa była przednia.
Podczas lekcji matematyki uczniowie klasy IV ćwiczyli porównywanie ułamków zwykłych wykorzytując podział pizzy na różną ilość równych części.
W ramach projektu "Płock na SZÓSTKĘ" klasa 4 uczestniczyła w "Spotkaniu ze średniowieczną historią miasta." Uczniowie odwiedzili między innymi Muzeum Diecezjalne oraz płocką Bazylikę Katedralną. Dopisała nie tylko pogoda, humory również :)
Uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Anity Marczak przygotowali prace plastyczne na Międzynarodowy Konkurs plastyczny FAI, którego koordynatorem był Aeroklub Ziemi Mazowieckiej. Temat tegorocznego konkursu to "Sporty lotnicze dla pokoju na świecie".
Wyróżnienie w finale krajowym zdobyła Agatka Sałkowska z kl. III.
W etapie płockim pośród dwóch najlepszych prac znalazł się plakat Julii Stalińskiej z kl. VII i wyróżnienie zdobyła Aleksandra Nowakowska z kl. VI.
Jesteśmy z Was bardzo dumni i gratulujemy serdecznie!!!
link do artykułu https://aeroklubplock.pl/konkurs-fai-2024-final/
W ostatnim dniu przed świętami Wielkiej Nocy, pani Agnieszka Stawicka, opiekunka Samorządu Uczniowskiego, przygotowała dla uczniów niespodziankę. Podczas przerw uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły szukali ukrytych przez "króliczka" jajeczek wielkanocnych. Wszyscy byli bardzo zaangażowani, a radość ze znalezionego jajeczka widoczna była na ich twarzach.
W dniu dzisiejszym witaliśmy wiosnę. Były zagadki, rebusy, wiosenne piosenki. Uśmiech nie znikał z naszych twarzy. Na koniec uroczystości wspólnie spaliliśmy przygotowane przez każdą klasę marzanny. Teraz czekamy na wiosenną pogodę!
W ramach realizacji projektu (Nie)zwykła matematyka, uczniowie klas IV-VIII poznali zjawisko złudzenia otycznego. Samodzielnie wykonali prace 3D.
20 marca klasy 3-5 udały się do POKiS-u na spektakl pt. "Świniopas i garnuszek pełen expa" przygotowany przez Zespół Kreacji Teatralnej "Piętki". Młodzież odważyła się stworzyć nową wersję znanych bajek. "Piętki" połączyli w całość te dwie klasyczne baśnie, które przypisuje się Andersenowi i braciom Grimm. Udało im się do wykonać w przezabawny sposób. To było przedstawienie inne niż wszystkie. Pełne humoru i nowoczesnych terminów dialogi przypadły do gustu widowni. Po zakończonym przestawieniu wszyscy byliśmy zawiedzeni, że spektakl dobiegł końca. Żal było żegnać aktorów! Już wyglądamy kolejnego spektaklu!
W dniu 14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Liczby Pi. W tym roku oprócz przygotowanej gazetki tematycznej przystąpiliśmy do Eksperymentu Buffona orgaznizowanego przez płocką Małachowiankę wraz z fundacją Vivat Polonia oraz Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej Mazowsza Płockiego. Eksperyment polegał na symulacji pozwalającej oszacować liczbę Pi przy użyciu metody, którą opracował w XVIII w. francuski matematyk Georges Buffon, poprzez wykonanie jak największej liczby powtórzeń rzutu wykałaczką na specjalnie przygotowaną planszę oraz zanotowaniu danychw specjalnym formularzu. Celem tego eksperymentu było nie tylko przybliżenie uczniom matematycznej teorii, ale również ustanowienie rekordu pod kątem liczby rzutów oraz ilości uczestników.