• Laboratoria przyszłości - koło historyczne

Koło historyczne - temat: "Historia gier i zabaw na przestrzeni wieków".

• Dzień gier planszowych

W piątek w ramach realizacji innowacji matematycznych i comiesięcznych  imienin szkoły, odbył się u nas dzień gier planszowych. Uczniowie miło spędzili ze sobą czas, integrując się z innymi, działając w grupie, a przede wszystkim rozmawiąc ze sobą i śmiejąc się do siebie.

• Miejskie obchody 105 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

W dniu 11 listopada sztandarowi naszej szkoły wraz z panią Agnieszką Stawicką reprezentowali naszą społeczność szkolną na miejskich obchodach z okazji 105 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Złożylismy kwiaty przy Płycie Nieznanego Żołnierza w Płocku.

• Laboratoria Przyszłości - zajęcia dodatkowe j. polski

8 listopada obchodzono Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania. Z tej okazji uczniowie klas 4-5 postanowili przygotować sobie pyszne i zdrowe drugie śniadanie. Było to możliwe dzięki urządzeniom zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Pamiętajmy o tym codziennie, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia.

• Laboratoria Przyszłości - lekcja religii w kl. III i IV

W miesiącu listopadzie uczniowie klas III i IV korzystali z laminarki zakupionej w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Wykonane zakładki z wylosowanymi przez siebie świętymi zapoznały z ich historią życia oraz stały się dobrym narzędziem do właściwego korzystania z książek.

• Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Społeczność naszej szkoły upamiętniła 105 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości uroczystą akademią.

Uczniowie pod opieką pań: Teresy Biernat-Malickiej i Martyny Szczodrowskiej pokazali nam,  jak bardzo różniła się polska szkoła, kiedy byliśmy pod zaborami. Bardzo dziękujęmy za naszą Wolność!

• Szkoła do hymnu

Nasza szkoła jak co roku przystąpiła do akcji "Szkoła do hymnu' w ramach której, wspólnie odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego".

• Szkoła Pamięta

• Słówko tygodnia

Bynajmniej czy przynajmniej? Oto jest pytanie... Jest różnica czy jej nie ma? Podczas lekcji języka polskiego klasa VIII zgłębiała zagadnienie, wykonując ćwiczenia językowe w ramach realizacji projektu "Słówko tygodnia", którego głównym celem jest wzbogacanie słownictwa uczniów. Bynajmniej tym razem nie było łatwo :)

• Medale za długoletnią służbę dla naszych nauczycielek

W piatek 27 października trzy nauczycielki z naszej szkoły odebrały odznaczenia państwowe w ramach podziękowania za zaangażowanie i trud wkładany w nauczanie i wychowywanie dzieci i młodzieży.

W imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski wręczył: Srebrny Medal za Długoletnią Służbę pani Agnieszce Stawickiej i Brązowy Medal za Długoletnią Służbę paniom: Joannie Trzaska i Małgorzacie Waleckiej.

Serdecznie gratulujemy!!!

• Płockie czytanie II części "Dziadów"

W piątek 27 października uczniowie z klasy VII i VIII pod opieką pani Ilony Marcinkowskiej włączyli naszą społeczność szkolną w płockie czytanie II części "Dziadów" Adama Mickiewicza. Stało się już tradycją, że co roku w okolicach dnia Wszystkich Świętych, Książnica Płocka organizuje ogólnopłockie szkolne czytanie tego utworu.

• Pamiętamy ...

W dniu 27 października uczniowie klasy czwratej pod opieką pani Małgorzaty Tomczak sprzątali miejsce pamięci poległych bohaterów oraz modlili się za nich.

• Pamiętamy o nieznanych Żołnierzach

Dbamy również o Grób Nieznanego Żołnierza w pobliżu naszej szkoły. Dzieci z koła plastycznego wzraz z  panią Anitą Marczak posprzątały wokół pomnika i zapaliły znicze, pamiętając o bohaterach.

• PCK- pamiątkowy znicz

Uczniowie ze szkolnego koła PCK pamiętają o zasłużonych członkach PCK. Odwiedzili ich groby i zapalili symboliczny znicz.

• (Nie)zwykła matematyka

Podczas zajęć matematyki klasa VI wykonywała zadania z wykorzystaniem tangramu, w ramach realizacji innowacji matematycznych - zagadnienie Logika kartki papieru. Uczniowie świetnie się bawili mogąc tworzyć różne wzory z rozciętego na siedem elementów kwadratu.

• Projekt "Polak ma ESSĘ"

W piątek, 20października klasa 4 zrealizowała swoje pierwsze essowe zadanie w ramach projektu "Polak ma essę!" "Ortobrazki" pozwoliły czwartoklasistom utrwalić ortografię oraz pracować nad estetyką pisma.

• Nagrody z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej

Podczas uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej zostały wręczone nagrody dla nauczycieli i pracowników oświaty.

Pan Jacek Portalski i pani Adrianna Brzezińska otrzymali nagrodę z rąk pana Prezydenta Andrzeja Nowakowskiego. Sedecznie Gratulujemy.

Z rąk pani Dyrektor Wandy Cupta nagrody otrzymali nauczyciele:  pani Agnieszka Stawicka, Ilona Marcinkowska i Małgorzata Kłobukowska oraz pracownicy szkoły: panie Bożena Patora i Ilona Piotrowska.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Święto Komisji Edukacji Narodowej

W dniu 16 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie pod opieką pani Ilony Marcinkowskiej przygotowali piękne przedstawienie.

Rodzice wraz z dziećmi przynieśli piękny, pyszny tort, który był zwieńczeniem tego miłego dnia.

• Laboratoria Przyszłości - technika kl. 4

Podczas zajęć techniki uczniowie klasy czwartej wykorzystując blender przygotowywali zdrowe koktajle i musy.

• Laboratoria Przyszłości - kl. VII język polski

Uczniowie klasy siódmej, wykorzystując laminarkę przygotowali materiały na gazetkę szkolną. Dzięki sprzętowi, ktory został zakupiony w ramach programu Laboraroria Przyszłości zyskali nową i niezwykle cenną umiejętność.