W piątek 8 listopada w ramach obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Żywienia odbyło się w naszej szkole wspólne drugie śniadanko przygotowane przez panią Agnieszkę Stawicką z Samorządem Uczniowskim i dziewczynkami z klas starszych. Pani Joanna Trzaska wraz z uczniami klasy pierwszej upiekła zdrowe pankejki.
Na naszym stole pojawiły się zdrowe desery, owocowe szaszłyki, świeżo wyciskany sok z pomarańczy, musy, koktajle, kanapeczki z serkiem rzodkiewką i szypiorkiem, kanapeczki z miodem i konfiturą oraz pankejki. Uczniowie byli zachwyceni a brzuszki pełne zdrowego jedzonka.
W dniu 6 listopada uczniowie klasy czwartej wraz z wychowawcą odwiedzili Gród Nieznanego Źołnierza na ulicy Sierpeckiej. Uczniowie posprzątali płytę grobu, zapalili znicze i oddali hołd minutą ciszy Tym, dzięki którym dzisiaj możemy żyć w wolnym kraju.
W szkole, 29 października, klasa 1, obchodziła Dzień Dyni. Sala została udekorowana girlandą z papierowych dyni oraz innymi dekoracjami z motywem dyni. Tego dnia dzieci miały zorganizowaną lekcje w formie warsztatowej , na której uczniowie wraz z wychowawcą przygotowali lampion z dyni. Takie aktywności nie tylko rozwijają kreatywność, ale również wzmacniają więzi między uczniami.
30 października uczniowie naszej szkoły, jak co roku, przyłączyli się do akcji czytania drugiej części "Dziadów." Tym razem czytaliśmy wspólnie z młodzieżą z Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku. Na widowni zasiedli także zaproszeni gościnnie, uczniowie klasy 8a ze Szkoły Podstawowej nr 1.
Nasza szkoła bierze udział w drugiej edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Polak ma essę! 2," którego głównym celem jest utrwalanie zdobytej wiedzy oraz nabywanie nowych umiejętności poprzez zabawę i integrację uczniów. Na początek piątoklasiści wykonali zadanie pt. "Sortownia ortograficzna."
Projekt "Polak ma essę! 2" jest zgodny z wymaganiami ogólnymi podstawy programowej z języka polskiego dla klas 4-8 szkoły podstawowej oraz wybranymi kierunkami polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025.
Uczniowie ze Szkolnych Kół Polskiego Czerwonego Krzyża i Wolontariusze PCK przed nadchodzącym Świętem Zmarłych odwiedzają groby Działaczy, Wolontariuszy i Honorowych Dawców Krwi.
Młodzież ze Szkolnego Koła PCK w Szkole Podstawowej nr 13 wraz u Opiekunkami włączyła się kolejny raz w tą akcję.
W piątkowe przedpołudnie pracownia nr 9 zamieniła się w Akademię pana Kleksa. Uczniowie uczyli się kleksografii, geografii, przędzenia liter, leczenia chorych sprzętów, kolorystyki oraz krawiectwa. Czujne oko Kleksa monitorowało prawidłowy przebieg zajęć. Czwartoklasiści między innymi robili kleksy, rozpoznawali nazwy kontynentów, leczyli chore sprzęty, przygotowywali karty pacjentów, pisali wiadomości do pana Kleksa, przyszywali guziki do czapki szpaka Mateusza. Pracowali zgodnie ze swoimi preferencjami i we własnym tempie. Za każde prawidłowo wykonane zadanie otrzymywali w nagrodę piegi. Nauka tak im się spodobała, że do udziału w lekcjach zaprosili koleżanki i kolegów ze starszych klas, którzy mieli możliwość przypomnienia sobie lektury "Akademia pana Kleksa." Sfotografowanie wszystkich działań było możliwe dzięki aparatowi zakupionemu w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
O życie należy dbać, a w sytuacjach zagrożenia trzeba umieć je ratować, dlatego 17 października zostało zorganizowane spotkanie dla uczniów klas I z ratownikiem medycznym. Uczniowie wzięli udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.
Podczas spotkania uczniowie uczyli się jak należy sprawdzać u człowieka przytomność, oddech i tętno oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wskazówki związane z ułożeniem w pozycji bocznej bezpiecznej. Po omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w ćwiczeniach praktycznych wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika medycznego. Na pamiątkę dzieci otrzymały Dyplom Małego Ratownika.
16 października obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji Fundacja WOŚP po raz kolejny zorganizowała akcję bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, którą prowadziła jak największa liczba osób. To część Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”, mającego na celu popularyzację nauki udzielania pierwszej pomocy wśród najmłodszych.
Jak co roku nasza szkoła włączyła się w tą akcję. Uczniowie z klasy czwartej i siódmej po okiem pana Jacka Portalskiego dzielnie przez 30 minut udzielali pierwszej pomocy. Jesteśmy z Was dumni!
W środę 16 października uczniowie kl. IV na zajęciach z wychowawcą wykonywali dwa eksperymenty z innowacji "W kuchennym Laboratorium".
Dla wszytkich była to super nauka poprzez zabawę. Elementy zasoczenia wzbudzały ogromną ekscytację i radość na twarzach młodych "chemików" z klasy czwartej.
W naszej szkole obchodziliśmy dzień gier planszowych. Wychowawcy wraz z swoimi wychowankami na wspólnych zajęciach grali w ulubione gry przyniesione prez uczniów.
Gry planszowe to nie tylko sposób na relaks, ale także rozrywka rozwijająca wiedzę i wyobraźnię. To prawdziwy sport intelektualny, który angażuje kluczowe dla myślenia obszary, takie jak pamięć, planowanie, dedukcję czy liczenie. Ponadto spotkania przy grach planszowych są idealną okazją do spędzenia czasu z ludźmi w różnym wieku.
W dniu 11 października odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej.
11 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczyste przedstawienie zostało zorganizowane przez Panią Małgorzatę Walecką oraz uczniów klas 4-8 przy użyciu kolumny nagłośnieniowej z programu Laboratoria Przyszłości.
Dnia 10.10.2024r. odbyła się szkolna uroczystość "Pasowania na ucznia". Uczniowie klas pierwszych pięknie ubrani w stroje galowe złożyli ślubowanie: że będą się starać być dobrymi Polakami kochającymi swoją Ojczyznę, dobrymi uczniami i kolegami, będą dbać o dobre imię szkoły i klasy. Pierwszaki wielkim ołówkiem zostali pasowani na uczniów przez Panią Dyrektor .
Część artystyczną rozpoczęła wychowawczyni klasy powitaniem gości. Następnie pierwszaki przedstawili program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni. Impreza bardzo podobała się rodzicom .
Dzięki pistoletowi do kleju na gorąco z Programu Laboratoria Przyszłości, uczniowie klasy V wykonali na technice prace plastyczne z wykorzystaniem darów jesieni.
W środę 2 października odbyły się w naszej szkole XIX Biegi Przełajowe o puchar Dyrektora SP13 w Płocku.
Przyjechały do nas cztery szkoły, które od wielu lat rywalizują w tych zawodach. Pogoda dopisała, walka była fair play, puchary i medale zostały rozdane.
Uczniowie naszej szkoły w poszczególnych kategoriach wiekowych zdobyli:
I miejsce Amelia Szczepańska kl. V, II miejsce Lena Maciejewska kl. V, II miejsce Maja Leńska kl. VII, III miejsce Adam Sałkowski kl. VII, V miejsce Oskar Podgrudny kl. VIII, VI miejsce Emilian Szymański kl. VIII i VI miejsce Jakub Jasiński - Zwick kl. V.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!!! Czekamy na Was za rok!!!
1 października uczniowie klasy czwartej wraz z panią Agnieszką Stawicką pojechali do Płocka, aby obejrzeć film pt. "Leonardo odkrywca", zainspirowany życiem i twórczością Leonarda da Vinci.
Po seansie spacerowaliśmy ulicami naszego pięknego miasta. Szczególną uwagę uczniów przykuła rzeźba Marceliny Rościszewskiej, która od roku gosci na ulicy Tumskiej, o tej porze roku w stroju typowo jesiennym.
Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami włączyli się w charytatywną zbiórkę na powodzian.
Zebrane dary pani Agnieszka Stawicka zawiozła do płockiego punktu skałada darów na ulicy Misjonarskiej.
Wszystkim serdecznie dziękujemy!!!
Podczas zajęć z wychowawcą uczniowie klasy czwartej przygotowywali na drugie śniadanie zdrowe tosty. Wykorzystali tostery zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
Dzięki aparatowi fotograficznemu zakupionemu z programu Laboratoria Przyszłości, w ramach innowacji pedagogicznej z języka angielskiego "English around us", uczniowie klasy V sfotografowali przyniesione do szkoły słodkości o angielskiej nazwie.