Wiosenna przerwa świąteczna
od 9 do 14 kwietnia 2020 roku.
Mazowiecka Policja Apeluje!
Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.
Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.
Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.
Wyłączeni z tego obowiązku będą:
- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),
- a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.
Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.
Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie.
Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!
Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.
Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.
Drodzy uczniowie!
Mazowiecka Policja apeluje:
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.
Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego.
Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!
Unikajcie miejsc publicznych!
Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!
APEL PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO W PŁOCKU
DO MIESZKAŃCÓW PŁOCKA I POWIATU PŁOCKIEGO !
W przypadku wystąpienia kataru, stanu podgorączkowego, kaszlu, bólów mięśniowych, złego samopoczucia bez jakichkolwiek oznak duszności, trudności w oddychaniu należy:
– pozostać w domu,
– obserwować swój stan zdrowia,
– zadzwonić do lekarza rodzinnego i skorzystać z tzw. teleporady ( wystawienia e-recepty
i e-zwolnienia),
– skontaktować się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Płocku (telefon alarmowy 609 817-331).
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Płocku
Szanowni Państwo,
apeluję do mieszkańców Płocka i powiatu płockiego o ograniczenie do niezbędnego minimum kontaktów bezpośrednich i w miarę możliwości pozostanie w miejscu zamieszkania.
Należy unikać przebywania w pomieszczeniach zamkniętych w miejscach, gdzie występują skupiska ludzi – sklepach, galeriach handlowych, restauracjach, klubach, pubach, miejscach użyteczności publicznej.
Apeluję do uczniów i studentów oraz do rodziców dzieci w wieku szkolnym, by czasu wolnego od zajęć lekcyjnych nie traktować jako ferii. Ograniczmy robienie zakupów do niezbędnego minimum, unikajmy bezpośrednich kontaktów towarzyskich. Pamiętajmy, że wiele spraw możemy załatwić drogą elektroniczną lub przez telefon.
W przypadku wystąpienia kataru, stanu podgorączkowego, kaszlu, bólów mięśniowych, złego samopoczucia bez jakichkolwiek oznak duszności, trudności w oddychaniu należy:
Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i swoich najbliższych. Zachowujmy się odpowiedzialnie!
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
Romuald Ostrowski
Szanowni Państwo!
W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno - wychowawczych od 12 do 25 marca jesteśmy zmuszeni odwołać planowany na 14 marca 2020r. DZIEŃ OTWARTY.
O nowym terminie będziemy informować Państwa na bieżąco.
Pozdrawiam serdecznie
Dyrektor Szkoły
Wanda Cupta
Szanowni Państwo!
Zgodnie z decyzją Premiera RP Pana Mateusza Morawieckiego, po spotkaniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, od 12.03.2020 r. (czwartek) na okres 2 tygodni zawieszone zostają zajęcia dydaktyczno – wychowawcze oraz zamknięte wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe.
W szczególnych wypadkach, jeżeli rodzice nie będą w stanie zapewnić opieki dzieciom, szkoła w dniach 12 i 13 marca 2020 r. (czwartek i piątek) zapewni zajęcia opiekuńcze w godzinach pracy świetlicy.
Od poniedziałku szkoła zostaje całkowicie zamknięta. Zajęcia dydaktyczno – wychowawcze i opiekuńcze zostają odwołane do 25 marca 2020 r. (środa).
Proszę codziennie sprawdzać informacje w dzienniku elektronicznym, gdyż w przypadku otrzymania aktualnych informacji będziemy Państwa niezwłocznie o nich informować.
Z poważaniem
Dyrektor Szkoły
Wanda Cupta
ZAPRASZAMY
na Dzień Otwarty Szkoły
dnia 14 marca ( sobota)
o godzinie 10.00
Przewidujemy atrakcje!
W tym roku szkolnym rekrutacji do klasy 1 podlegają dzieci z rocznika 2013.
Przyjmujemy dzieci do klasy pierwszej z Płocka i okolic
Płocka.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !
`
W dniu dzisiejszym odbył się apel podsumowujący wyniki nauczania osiągnięte przez uczniów w I półroczu roku szkolnego 2019/20.
W klasach I-III pani Dyrektor wręczyła pięć odznak Wzorowy Uczeń. Dodatkowo wyróżnienia otrzymało siedmioro uczniów. W klasach IV- VIII siedmioro uczniów odebrało list gratulacyjny i stypendium Prezydenta Miasta Płocka za najwyższe wyniki w nauce i jedna uczennica otrzymała stypendium sportowe. Wyróżnienia w klasach starszych otrzymało dwadzieścia jeden osób.
Dodatkowo pani Dyrektor wyróżniła siedmioro uczniów za 100% frekwencję.
Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!
Całej społeczności szkolnej życzymy bezpiecznego i radosnego odpoczynku podczas ferii zimowych!!!
Dnia 5 lutego w szkole odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niezwykły i wyczekiwany przez wielu, gdyż mogli zaprezentować się w niecodziennych strojach. Na sali balowej pojawiły się postaci z bajek i gier, funkcjonariusze policji, wojskowi... podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy, nawet mimo zmęczenia.
Prowadzące, pani Joanna Snochowska i pani Małgorzata Tomczak, organizowały mnóstwo zabaw taneczno-ruchowych i integracyjnych, gdzie każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności lub nauczyć się czegoś nowego (np. taniec „Belgijka” czy taniec dworski). Na każdego czekał również smaczny pączek i napój (Tłusty Czwartek niestety w czasie ferii zimowych!)
Bal karnawałowy, który dostarczył wielu przeżyć i radości, uznano za udany.
Do zobaczenia za rok!
3 lutego naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Agencji Widowisk Historycznych ARKONA, którzy przeprowadzili dla uczniów klas IV- VIII żywą lekcję historii pod tytułem "Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował".
Program zajęć obejmował: przybliżenie najważniejszych wydarzeń i dat z okresu od II połowy XVI wieku do końca wieku XVII (od panowania Stefana Batorego do Jana III Sobieskiego), pokaz walki na szable - Odsiecz Wiednia, scenki historyczne z udziałem publiczności, konkursy z nagrodami - dla zwycięzców Dukat Gdański Jana III Sobieskiego, prezentację oręża: pełnej zbroi husarskiej, kolczug, hełmów, szabel, broni palnej (replik), przymierzalnię strojów, ekspozycję replik przedmiotów użytku codziennego z XVII w. oraz wystrzał z broni czarnoprochowej - repliki pistoletu skałkowego z XVII w.
Wszystkim takie zajęcia bardzo sie podobały i już z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.
W dniu 30 stycznia 2020 roku odwiedziła naszą szkołę pani Małgorzta Goncarz i przywiozła ze sobą kreatywne, magnetyczne klocki. Nasi najmłodsi uczniowie z klas I-IV wzięli udział w zajęciach z "Budowlanki". Podczas tych warsztatów dzieciaki ćwiczyły swoją koordynację wzrokowo - ruchową, koncetrację, pracę w grupie, wyobraźnię przestrzenną, a przy tym wspaniale się bawiły.
W dniu 19 stycznia uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Agnieszki Stawickiej przedstawili krótki montaż słowno - muzyczny przepełnionymi życzeniami skierowanymi do Babć i Dziadków z parafii św. Aleksego w Płocku. Pani Małgorzta Tomczak zadbała także o oprawę liturgii.
To były bardzo wzruszające chwile, które na długo zapadną w naszej pamięci.
W dniu 24 stycznia uczniowie klas I-V przy współudziale przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego przygotowali montaż słowno muzyczny dla swoich Babć i Dziadków z okazji ich święta. Nasi zacni Goście śpiewali razem ze swoimi wnukami kolędy, słuchali skierowanyuch do Nich życzeń. Na koniec obejrzeli taniec światła i otrzymali upominki przygotowane przez ich wnuków.
Po części artystycznej odbył sie poczęstunek przygotowany przy współudziale rodziców. Dziadkowie zabrali również do domu swoje portrety, które wykonały dzieci. Były to magiczne i cudowne chwile.
W dniu 20 grudnia odbyły sie w naszej szkole jasełka szkone przygotowane przez uczniów klasy drugiej pod opieką pani Joanny Trzaski. Przypomniano społeczności szkolnej i zaproszonym Rodzicom to wielkie wydarzenie. Uczniowie pięknie śpiewali kolędy i przedstawiali powierzone im role. Jasełka jeszcze bardziej wprowadziły nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia.
Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru
przyniesie Wam spokój i radość.
Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia
żyje własnym pięknem,
a Nowy Rok obdaruje Was
pomyślnością i szczęściem
Życzą Dyrektor, Nauczyciele i Wszyscy Pracownicy
Szkoły Podstawowej nr 13 im. Jana Brzechwy w Płocku
W czasie Adwentu uczniowie naszej szkoły brali udział w roratach o godz. 7.00 rano w kościele Św. Aleksego w Trzepowie. Grupa 10 osobowa dzielnie stawiała się na porannej Mszy Św. ku czci Maryi, aby razem z Nią oczekiwać i dobrze przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Z lampionami w rękach, z sercami otwartymi dzieci pomimo chłodu i wcześniejszej pobudki swoje kroki kierowały najpierw do kościoła. Po półgodzinnym nabożeństwie w szkole czekało na nich ciepłe kakao i słodkie bułki, które miało im zrekompensować trud podjętego zobowiązania i zaproszenia. Był to również moment na mała integrację i doświadczenie wspólnoty, która została przeniesiona z kościoła do szkoły, z czasu modlitwy na czas Agapy i rozmowy.
Wszyscy, którzy uczestniczyli w tegorocznych roratach zadowoleni i z uśmiechem na ustach stwierdzili, że w przyszłym roku również wezmą w nich udział.
19 grudnia mamy z Rady Rodziców wręczały wszystkim uczniom naszej szkoły upominki bożonarodzeniowe. Nasze Panie Mikołajki wywołały w ten sposób dodatkowy uśmiech na twarzach naszych uczniów.
Warsztaty stroików choinkowych
Czas przedświąteczny pełen jest pozytywnych emocji, magii i niepowtarzalnego uroku, gdyż wszyscy z niecierpliwością oczekują na święta. Aby umilić ten czas oczekiwania, 18 grudnia chętni uczniowie z klas I – VII mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach tworzenia tradycyjnych ozdób bożonarodzeniowych.
12 grudnia odbyły się w naszej szkole warsztaty pszczelarskie, w których uczestniczyli uczniowie klas 0 – VII. Pszczelarz przybliżył dzieciom świat tych niesamowitych owadów
Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz. Gwoździem zajęć był szklany ul, w którym dzieci zobaczyły żywe owady przy pracy. Dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Obejrzały również strój pszczelarza i poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami. Na koniec wszyscy degustowali miód i pyłek kwiatowy oraz własnoręcznie wykonywali świece z plastra miodu. Na pamiątkę warsztatów wszyscy otrzymali drewniany nożyk do miodu wraz z Certyfikatem Przyjaciela Pszczół.