• Olimpiada Zdrowia PCK

     

         Dzisiaj nasz uczeń Oskar Podgrudny z klasy ósmej reprezentuje naszą szkołę i miasto w okręgowym etapie Olimpiady Zdrowia PCK.

        Trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia!!!

     

    https://www.facebook.com/photo/?fbid=717725010584192&set=a.221046310252067

     

  • Warsztaty zdrowego żywienia

      Dzisiaj w naszej szkole odbyły się warsztaty zdrowego żywienia w ramach programu dla szkół.

          Wzięli w nich uczniowie klas pierwszej, czwratej i piątej. Była gra edukacyjna, mini warsztaty kulinarne oraz miniogródek. 

                                                                                          Bardzo dziękujemy!

  • Obchody Pierwszego Dnia Wiosny

        W tym roku obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny w sposób pełen radości i tradycji, angażując uczniów w różnorodne działania.

        Na rozpoczęcie dnia przygotowana została prezentacja, która wprowadziła uczniów w tematykę wiosny. Dowiedzieli się oni, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie, kiedy kwitną pierwsze kwiaty, jak wyglądają migracje ptaków, a także jak wiosna wpływa na życie zwierząt. 

        Po prezentacji uczniowie wzięli udział w wiosennym quizie, który sprawdzał ich wiedzę na temat tej pięknej pory roku. 

        Kulminacyjnym momentem obchodów było tradycyjne palenie Marzanny – symboliczne pożegnanie zimy. Uczniowie, pod okiem nauczycieli, przygotowali własnoręcznie wykonane Marzanny, które następnie spłonęły, witając tym samym wiosnę.

  • Laboratoria Przyszłości - zajęcia z wychowawcą kl. IV

     

       Podczas zajęć z wychowawcą uczniowie klasy czwartej wykorzystali pistolety do kleju na gorąco do przygotowania wiosennych rekwizytów, które później wzięli ze sobą na szkonlne obchody piewrszego dnia wiosny.

  • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

     

            Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego już za nami. W tym roku, kolejny raz, świętowaliśmy pod patronatem Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego i Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, rebusy i zagadki związane z językiem ojczystym. Starszacy, głowili się nad językowym quizem na platformie kahoot, gdzie nie tylko liczyła się wiedza, ale także refleks i umiejętności informatyczne. W zaciętej potyczce zwyciężyli uczniowie klasy 8. W pracowni polonistycznej z tej okazji powstała gazetka tematyczna. Uczniowie podczas zajęć próbowali swoich sił, czytając trudne łamańce językowe. Nauka przez zabawę to super sprawa. Dzięki takim akcjom promujemy poprawną polszczyznę, doskonalimy umiejętności umysłowe, takie jak pamięć czy koncentracja, a przede wszystkim dbamy o język ojczysty!

  • Laboratoria przyszłości - zajęcia z wychowawcą kl. V

     

       Piątoklasiści podczas godziny wychowawczej przygotowywali materiały na gazetkę okolicznościową z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Wykorzystali w tym celu laminator zakupiony w ramach rządowego projektu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie z zaangażowaniem doskonalili umiejętność praktycznej obsługi urządzeń. Byli bardzo zadowoleni z efektów swojej pracy.

  • Polak ma essę 2

     

     Uczniowie w ramach projektu edukacyjnego "Polak ma essę2" realizowanego w klasie piątej tworzyli profile facebookowe wybranych bogów greckich. Tym samym w kreatywny sposób podsumowali cykl lekcji na temat mitologii greckiej. 

  • REKRUTACJA DO KLASY I

     

    Szanowni Państwo Rodzice

    do klasy I publicznej szkoły podstawowej, której ustalono obwód, przyjmuje się, na podstawie zgłoszenia rodziców, dzieci zamieszkałe w tym obwodzie.

    Dla Rodziców, którzy chcą zapisać dziecko do szkoły obwodowej, system informatyczny NABO

     w dniach 3 lutego od godz. 9.00 –  7 marca 2025 r. do godz. 15.00

    https://sp-plock.nabory.pl/

     

    Osoby, które nie mają dostępu do Internetu lub będą mieć kłopoty w użytkowaniu systemu, mogą skorzystać z pomocy w szkole podstawowej.

    Rodzice dziecka wypełniają nowe zgłoszenie podając standardowe dane (dane dziecka, własne, dane dotyczące adresu zamieszkania, dodatkowe informacje o dziecku). Wydrukowane i podpisane zgłoszenie rodzice składają w szkole obwodowej. Podpisy złożone na zgłoszeniu są potwierdzeniem zgodności podanych informacji ze stanem faktycznym.

    Do zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie  (pobrane z systemu naborowego) o miejscu zamieszkania rodziców kandydata i kandydata, które składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń (art. 151 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe).

    Dopuszcza się złożenie zgłoszenia wraz z oświadczeniem w formie skanu wysłanego na adres e-mail szkoły.

    Dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły przyjmowane są z urzędu.

    Aktualnie obowiązuje uchwała nr 168/IX/2019 Rady Miasta Płocka z dnia27 czerwca 2019 r. w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Płock oraz określenia ich obwodów oraz zmiana do niej ustalona uchwałą nr 309/XVII/2020 z dnia 27 lutego 2020 r.

     

    Szanowni Państwo Rodzice

    kandydaci zamieszkali poza obwodem publicznej szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy I po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli dana publiczna szkoła podstawowa nadal dysponuje wolnymi miejscami. Zatem nabór na wolne miejsca do samorządowych szkół podstawowych dla dzieci zamieszkałych poza obwodem danej szkoły zostanie uruchomiony po przyjęciu dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły.

    Rekrutacja do samorządowych szkół podstawowych dla dzieci zamieszkałych poza obwodem danej szkoły prowadzona będzie z wykorzystaniem systemu informatycznego, który zostanie uruchomiony

    w dniach 17 marca od godz. 9.00 - 31 marca 2025 r. do godz. 15.00.

     

    Osoby, które nie mają dostępu do Internetu lub będą mieć kłopoty w użytkowaniu systemu, mogą skorzystać z pomocy w szkole podstawowej.

    Rodzice dziecka wypełniają nowy wniosek podając standardowe dane (dane dziecka, własne, dane dotyczące adresu zamieszkania, dodatkowe informacje o dziecku).

    Rodzice mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do trzech wybranych szkół. Szkoła umieszczona na pierwszym miejscu listy jest tzw. szkołą pierwszego wyboru. Niezależnie od liczby wybranych szkół, rodzice/prawni opiekunowie składają wydrukowany
    i podpisany wniosek wraz z oświadczeniami niezbędnymi do potwierdzenia kryteriów o przyjęcie dziecka wyłącznie w szkole pierwszego wyboru
    . Podpisy złożone na wniosku są potwierdzeniem zgodności podanych informacji ze stanem faktycznym.

    Dopuszcza się złożenie wniosku wraz z oświadczeniami w formie skanu wysłanego na adres e-mail szkoły.

     

  • Dzień otwarty

     

       W sobotę 22 lutego odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty dla kandydatów do klasy pierwszej wraz z rodzicami.

        Były zabawy, ciekawe eksperymenty, przygotowywaliśmy ciekawe prace manualne. Dzieci miło spędziły czas, a rodzice poznali szkołę i nauczycieli.

    Wszystkich przyszłorocznych pierwszaków serdecznie zapraszamy!

  • Walentynki

     

        W piątek odbyły się u nas mini walentynki. Rozdano pocztę walentynkową i zrobiono pamiątkowe zdjęcia. 

     

  • Apel podsumowujący wyniki nauczania w I semestrze

         21 lutego odbył się w naszej szkole apel podsumowujący wyniki nauczania w I semestrze roku szkolnego 2024/25. Wręczono listy gratulacyjne od Pana Prezydenta Miasta Płocka - stypendia sportowe oraz naukowe i  wyróżniono uczniów z najwyższymi wynikami w nauce oraz najwyższą frekwencją. 

       Wręczone zotały także dyplomy za udział w konkursie Olimpiada wiedzy Archimedes Plus z matematyki. Wyróżniona została także uczennica klasy szóstej Maja Olkowicz za zajęcie III miejsca w XLVII edycji Ogólnopolskiego turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

        Serdecznie wszystkim gratulujemy! 

  • Dzień Babci i Dziadka

     

          Uczniowie klasy czwartej i szóstej pod opieką pani Agnieszki Stawickiej i Małgorzty Olkowicz przygotowali uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

       Dzieci recytowały wiersze, tańczyły, pomagały dziadkom w konkurencjach. Dziadkowie ochoczo i z wielkim zaangażowaniem bawili się razem ze swoimi wnuczętami: były kalambury, jaka to melodia i wiele innych radosnych zabaw.

         Na koniec wszyscy obejrzeli przygotowaną na tą okazję prezentację, dzieci wręczyły dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. Zwieńczeniem imprezy był słodki poczęstunek i pamiatkowe zdjęcia. To był cudowny czas pełen wzruszeń. 

     

  • Bal karnawałowy

      

      W środę 28 stycznia odbył się w naszej szkole bal karnawałowy przygotowany przez panią Joannę Trzaska i Anitę Marczak. Była świetna zabawa, goście, zdjęcia i popcorn. 

  • 33 Finał WOŚP

     

       22 stycznia wolontariusze z naszej szkoły: Ola, Nina, Iza i Adam z klasy VII oraz Emilian z klasy VIII zbierali pieniądze do puszek angażując się w 33 Finał WOŚP. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone dla onkologii i hematologii dziecięcej. Razem udało im się zebrać 3100 zł. Serdecznie dziękujemy!

       

  • Dzień Babci i Dziadka dla społeczności lokalnej

     

       Uczniowie naszej szkoły wraz z panią Agnieszką Stawicką przygotowali montaż słowno - muzyczny i przedstawili go 19 stycznia w kościele św. Aleksego w Płocku dla Babć i Dziadków z naszej społeczności lokalnej. Były chwile wzruszenia, uśmiechy i wzajemne serdeczne spojrzenia. Na koniec uroczystości dzieci wręczyły dziadkom drobne własnoręcznie przygotowane upominki. 

     

  • Laboratoria przyszłości - zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze język polski

     

        Uczniowie na zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych z języka polskiego wykonywali ozdoby z okazji Dnia Babci i Dziadka, wykorzystując długopisy 3D zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Prace długopisem 3D wspierają rozwój manualny dzieci, pomagając im w doskonaleniu precyzji ruchów oraz zdolności koordynacji ręka-oko. Rozwijają także wyobraźnię, ponieważ dzieci mogą samodzielnie projektować i tworzyć modele od podstaw.

  • "Polak ma essę 2"

         W ramach projektu "Polak ma essę2" czwartoklasiści, kończąc omawianie "Mikołajka," przygotowali kanapki dla Alcesta- jednego z bohaterów lektury. Alcest żywił się głównie niezbyt zdrowymi bułkami z dżemem. Nasi Uczniowie udowodnili, że posiłek może być smaczny, pożywny, a przede wszystkim zdrowy :)

  • Świąteczne Życzenia

  • Laboratoria Przyszłości - zajęcia z wychowawcą kl. IV

     

        W środę 11 grudnia uczniowie klasy czwartej na zajęciach z wychowawcą przygotowywali świąteczne bombki wykorzystując pistolety do kleju na gorąco zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. 

  • Mikołajki w SP13

      

       W sobotę 7 grudnia odbyły się w naszej szkole Mikołajki przygotowane przez Radę Osiedla Trzepowo i SP 13.

        Podczas spotkania mikołajkowego dzieci dekorowały pierniczki, wykonywały świąteczne wyklejanki, mogły zrobić sobie z najbliższymi zdjęcia w  świątecznym "Studiu fotograficznym" oraz zjeść zdrową przekąskę. Spotkanie umiliły zabawy z klaunem Paiko oraz prezenty, które przyniósł Mikołaj. 

    To było bardzo udane spotkanie mikołajkowe. Dziękujemy za tak liczne przybycie.

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 13 im. Jana Brzechwy w Płocku
    Płock 09-402
    ul.Sierpecka 15
  • (024) 262-96-13

Galeria zdjęć