Nasza szkoła kolejny raz włączyła się do udziału w międzynarodowej akcji „Czytanie na Polanie”. Nauczyciele wraz z uczniami opuścili szkolne mury i udali się na boisko, aby tam czytać w ciszy i spokoju. Były to chwile pełne uśmiechu, relaksu i oczywiście – dobrych książek. Celem tej akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole oraz zachęcanie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
12 czerwca klasa pierwsza, czwarta i szósta wybrała się na spacer turystyczny po Płocku. Na początku maluchy odwiedziły Stadion Wisły Płock. Bardzo spodobało im się to miejsce, a zejście na boisko i możliwość zasiadania na ławce rozgrywających piłkarzy, rozbudziły w dzieciach marzenia o karierze piłkarza.
Następnie dzieci zwiedziły Stare Miasto, spacerkiem przeszli wzdłuż Wzgórza Tumskiego, poznali najstarszą szkołę w Polsce, czyli "Małachowiankę" a także obowiązkowo odwiedziliśmy płocką Katedrę. Po wyczerpującym spacerze, konieczny był odpoczynek i przerwa na posiłek. Nie mogło zabraknąć także czegoś na ochłodę. Wizyta w okolicznej lodziarni bardzo ucieszyła dzieci. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły!
Na zajęciach technicznych uczniowie poznali zastosowanie laminarki. Nauczyciel zapoznał dzieci z instrukcją obsługi urządzenia. Po ustaleniu odpowiedniej temperatury laminowania, dostosowanej do grubości folii, zalaminowano dekoracje na klasową gazetkę "Kierunek wakacje". Tak przygotowane materiały stają się trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne. Laminarka wykorzystana w czasie zajęć została zakupiona w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.
„Rowerowy Maj” to ogólnopolska kampania, która zachęca dzieci, rodziców i nauczycieli do podróżowania rowerem do szkoły i przedszkola. Nasza szkoła tradycyjnie przystąpiła do kolejnej edycji programu. 10 czerwca klasa VI oraz klasa I reprezentowały szkołę na podsumowaniu kampanii w mieście Płock. Dla najaktywniejszych uczestników i klas wręczone zostały atrakcyjne nagrody. Klasa VI może pochwalić się największą frekwencją w naszej szkole. W nagrodę otrzyma voucher do aquaparku „Miodolanka”. Uczniowie, którzy codziennie w aktywny sposób uczestniczyli w akcji otrzymają dodatkowo nagrody. Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w kampanii. Serdecznie zapraszamy do ponownej zabawy w przyszłym roku.
6 czerwca miałam przyjemność wraz ze swoją uczennicą Emilią Bolczak, być na podsumowaniu konkursu plastyczno- literackiego "Moja mama". Organizowany on był przez Szkołę Podstawową nr 18 im. Jana Zygmunt Jakubowskiego. Zadaniem uczestników było namalowanie portretu mamy oraz ułożenie wierszyka-rymowanki na jej temat. Emilia Bolczak otrzymała dyplom laureata konkursu oraz nagrodę rzeczową. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Gratuluję zwycięzcy i zachęcam do udziału w kolejnych konkursach.
W dniu 30 maja 2025r. pracownicy „Wodociągów Płockich” odwiedzili najmłodsze dzieci w naszej szkole w ramach kampanii edukacyjnej pt. „Toaleta to nie śmietnik”. Jej celem jest uświadomienie młodym mieszkańcom, jak duży wpływ na prawidłowe działanie systemu kanalizacji i wodociągów mają nasze codzienne złe nawyki. W towarzystwie maskotki Wydry Lutry, uczniowie dowiedzieli się przy pomocy magicznego pudełka, co najczęściej trafia do naszych toalet, a nie powinno. Natomiast kolorowy model z symulacją działania sieci kanalizacyjnej pokazał, jakie są skutki nieprawidłowego korzystania z urządzeń sanitarnych w naszych domach. Pierwszaki dziękują za wizytę i dawkę cennych porad!
Przypominamy, że uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z bezpłatnej podstawowej opieki stomatologicznej.
Powyżej zamieszaczamy listę dostępnych dla naszych uczniów gabinetów stomatologicznych.
Dnia 29 maja uczniowie naszej szkoły brali udział w zawodach lekkoatletycznych na szczeblu powiatowym w ramach MLS. Emilian Szymański zajął 3 miejsce w biegu na 600m, Oskar Karpiński 4 miejcse w pchnięciu kulą i Oskar Podgrudny 5 miejsce w pchnięciu kulą. Serdecznie gratulujemy.
W czwartek 29 maja odbył się w naszej szkole Piknik profilaktyczny pod hasłem "Narkotykom i dopalczom mówimy stop" . Były i gry i zabawy ruchowe. Uczniowie zespołowo mierzyli się w "meczu piłki nożnej", grali w kóło i krzyżyk, układali puzzle i wspólnie całą klasą przygotowali profilaktyczny plakat. Odwiedzili nas również goście: Nafciarze i Straż Miejska. Rodzice ufundowali dla dzieci gofry. Każdy otrzymał słodki upominek i nagrodę za udział w zabawach.
Na lekcji techniki piątoklasiści robili przepyszne i zdrowe tosty dzięki zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości opiekaczom Gotze and Jensen.
W piątek, uczniowie klasy piątej wybrali się do filii nr 5 Książnicy Płockiej. Brali udział w lekcji bibliotecznej poświęconej Bolesławowi Chrobremu. Oprócz zdobytej wiedzy teoretycznej, piątoklasiści nauczyli się także strzelać z kuszy. Wzbogaceni nowymi umiejętnościami z przyjemnością słuchali opowieści o barwnym życiu pierwszego króla Polski.
10 maja w sobotę na Starym Rynku w Płocku wzieliśmy udział w 26 Pikniku Europejskim.
W dniach 5–9 maja 2025 roku w Mikuszewie ponownie spotkali się uczniowie naszej szkoły oraz młodzież z partnerskiej szkoły ze Spreewald. Był to kolejny etap polsko-niemieckiej wymiany uczniowskiej pod hasłem „Praca i współpraca”, która – jak sama nazwa wskazuje – łączyła w sobie zarówno działanie, jak i wspólne doświadczanie przygód.
Głównym celem projektu, podobnie jak podczas wcześniejszego spotkania w Niemczech, było rozwijanie postaw tolerancji, otwartości i gotowości do współpracy w środowisku międzynarodowym. Przez pięć intensywnych dni młodzież miała okazję nie tylko doskonalić swoje kompetencje językowe, ale także lepiej poznać kulturę sąsiedniego kraju – a przy okazji, co równie ważne, siebie nawzajem.
Program wymiany był wypełniony po brzegi atrakcjami. Odbyliśmy wycieczkę do Poznania, gdzie uczniowie – niczym detektywi w grze miejskiej – w międzynarodowych zespołach tropili ciekawostki i historie związane z miastem. Odwiedzili tam również Wyższą Szkołę logistyki. We Wrześni odwiedziliśmy największą w Europie fabrykę Volkswagena, która zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie – zwłaszcza, że niektórym zaczęły świecić się oczy jak reflektory nowego Passata.
Każdego dnia odbywały się także liczne zabawy integracyjno-językowe. Śmiechu było co niemiara, a atmosfera z dnia na dzień stawała się coraz bardziej rodzinna. Dzięki wspólnym działaniom zacieraliśmy granice – te językowe, kulturowe, a czasem nawet te geograficzne (kiedy trzeba było znaleźć właściwą drogę na mapie Poznania!).
Wymiana nie tylko dostarczyła wielu niezapomnianych wspomnień i nowych znajomości, ale przede wszystkim pokazała, że mimo różnic językowych, narodowościowych czy kulinarnych potrafimy razem świetnie się bawić, uczyć i budować mosty porozumienia.
W sobotę 3 maja uczniowie naszej szkoły Julia Stalińska i Emilian Szymański w imieniu społeczności naszej szkoły składali kwiaty na Płycie Nieznanego Żołnierza na Placu Narutowicza z okazji kolejnej rocznicy upamiętniającej podpisanie Konstytucji 3 Maja.
W dniu 30 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy piątej i siódmej pod opieką pań: Adrianny Brzezińskiej i Ilony Marcinkowskiej przygotowali montaż słowno - muzyczny.
W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły również włączają się w ogólnopolską akcję "Rowerowy Maj". Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Koordynatorem akcji jest pan Jacek Portalski.
W środę, 23 kwietnia piątoklasiści wybrali się do pobliskiej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzepowie, aby zapoznać się z tajnikami pracy strażaka.
Na miejscu strażacy zaprezentowali całe wyposażenie wozów strażackich. Dzieci mogły z bliska obejrzeć sprzęt pożarniczy, przymierzyć stroje czy też wejść do samochodu strażackiego.
Z zainteresowaniem wysłuchały opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną oraz o tym, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi czy też usuwają skutki wichur.
Dużą atrakcją była dla uczniów możliwość własnoręcznego użycia sprzętu gaśniczego.
Wizyta ta utrwaliła wiedzę uczniów w zakresie bezpieczeństwa oraz zachęciła najmłodszych do służby w straży pożarnej.
Dziękujemy strażakom za miłe i pouczające spotkanie.
Jakub Jasiński -Zwick klasa V 1 miejsce w konkursie fotograficznym - ,,Najpiękniejsze miejsca w mojej miejscowości" zorganizowanym przez Katolicką Szkołę Podstawową w Płocku .
24 kwietnia 2025r. pierwszoklasiści wybrali się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej znajdującej się w sąsiedztwie naszej szkoły. Celem wycieczki było poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. Dzięki życzliwości Panów Strażaków uczniowie mogli z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dzieci dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Dzieciaki wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo- gaśniczych. Wielką atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzania elementów stroju strażaków oraz wejście do wozów strażackich. Dziękujemy naszym dzielnym Strażakom z Trzepowa!
Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.