Regulamin wypożyczania darmowych podręczników

REGULAMIN WYPOŻYCZANIA DARMOWYCH PODRĘCZNIKÓW

I     MATERIAŁÓW ĆWICZENIOWYCH

1. Regulamin jest integralną częścią Regulaminu korzystania ze zbiorów bibliotecznych.
  2. Podręczniki do edukacji wczesnoszkolnej wypożyczane są uczniom  na okres ich wykorzystania tj.ok.3 m-cy natomiast podręczniki do języka angielskiego na cały rok szkolny .
  3. Po okresie wykorzystania podręcznika uczeń zobowiązany jest do jego zwrotu do biblioteki szkolnej, co jest jednocześnie warunkiem otrzymania kolejnej części podręcznika.
  4. Udostępniane książki należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem. Wypożyczający powinien w momencie wypożyczania zwrócić uwagę na ich stan, a zauważone uszkodzenia niezwłocznie zgłosić bibliotekarzowi.
  5. Wypożyczający ponosi odpowiedzialność materialną w przypadku zagubienia lub zniszczenia wypożyczonych podręczników i materiałów ćwiczeniowych.
  6. Czytelnik zobowiązany jest do przechowywania podręczników w okładce.
  7. Podręczniki należy szanować jako dobro wspólne. W szczególności nie wolno w podręczniku pisać, zaznaczać, podkreślać, kolorować itp..
  8. Na bieżąco należy dokonywać drobnych napraw czy wymiany okładki.
  9. Ćwiczenia  nie podlegają zwrotowi.
  10. Rodzic/opiekun prawny podpisuje oświadczenie, które jest zobowiązaniem do stosowania zasad niniejszego Regulaminu.