100-lecie Niepodległości

Akcja ogólnopolska 100 Pozdrowień a 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

W obliczu zbliżającej się 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości grupa stu geografów ze szkół różnego stopnia, rozmieszczonych w całej Polsce opracowała wspólny projekt. Łączy on ze sobą, w niecodzienny sposób, ponad 100 szkół z całej Polski. Uczniowie ci, jak i nauczyciele, nigdy nie spotkali się osobiście, nie znają się nawet z widzenia. Udział w tej innowacji będzie wyjątkową lekcją geografii, historii oraz świetną odskocznią od prostych form dzisiejszego komunikowania się.

Jednocześnie stu szkołom w stu miastach Polski przesłaliśmy pozdrowienia z okazji tego święta, pokazując, że Polacy potrafią czcić święta narodowe w sposób niosący pozytywne przesłania.