Nowy Wymiar Matematyki Koło Ścisłych Umysłów Konkurs Test Oxford Sieciaki.pl SKO Projekt Płock NA SZÓSTKĘ

Stawicka Agnieszka

SKO

W tym roku szkolnym kontynuujemy oszczędzanie w SKO. Opiekunami Szkolnej Kasy Oszczędnościowej są :

*       w klasach I-III pani Joanna Trzaska

*       w klasach IV-VI pani Agnieszka Stawicka.

Członkami SKO mogą być uczniowie szkół lub drużyny harcerskie działające przy szkole. Ich interesy wobec Banku reprezentuje nauczyciel - opiekun SKO. Bank wystawia obiegową książeczkę oszczędnościową na szkołę i nauczyciela upoważnionego przez dyrektora szkoły. Na tę książeczkę wpłacane są zbiorczo oszczędności uczniów. Indywidualne wpłaty rejestrowane są natomiast na książeczce, której właścicielem jest członek SKO.

Aktualnie działa w Polsce 1800 Szkolnych Kas Oszczędności, w tym około 1650 w szkołach podstawowych, ponad 150 w gimnazjach i w szkołach średnich. Zrzeszają one ponad 140 tys. członków.

Głównym celem prowadzenia Szkolnych Kas Oszczędności jest edukacja ekonomiczna. Taką rolę ma spełniać organizowany dla szkół od ponad 40 lat konkurs. Bierze w nim udział blisko 800 SKO z całej Polski. Wiele szkół bazując na dotychczasowych doświadczeniach, doskonali formy oszczędzania i od lat utrzymuje się na czołowych miejscach list nagrodzonych zespołów.

Obecnie Szkolna Kasa Oszczędnościowa liczy   65 członków.

Zachęcamy wszystkich  do regularnego oszczędzania, „aby spełniać swoje marzenia”!!!!